Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Grešnerová láme osobné rekordy

Sportnet|Publikované 15. nov 2006 o 00:00

Košice Basketbalistky košickej Cassovie vyhrali na pôde bratislavského Slovana bez problémov 91:57. Výraznou mierou sa pod výsledok podpísala

krídelníčka Adriana Grešnerová. Tá v úvode sezóny vychytila výbornú formu, pretože láme svoje osobné štatistické rekordy jeden za druhým. Jej štatistiky zo zápasu na Slovane opäť nemohli neudrieť do očí na palubovke strávila 40 minút, dosiahla 29 bodov, 16 doskokov, 9 získaných lôpt a pridala aj 6 asistencií. Vo všetkých týchto činnostiach bola z družstva najlepšia.

Grešnerová je skutočne bezpochyby najpríjemnejším prekvapením v tíme Cassovie, kde je už tretí rok, no v minulosti sa takto nepresadzovala. Výrazná zmena prišla až v tejto sezóne. "Som rada, že je to tak a darí sa mi. Dúfam, že to tak bude aj naďalej," pochvaľuje si A. Grešnerová. Keďže formu potvrdila vo viacerých zápasoch, tréner Rešetár do nej momentálne môže vkladať veľkú dôveru a prejavuje sa to pri nasadzovaní na ihrisko. "Spočiatku som s tým mala problém, lebo v minulej sezóne som nehrávala tak veľa. Nepatrila som k hráčkam, do ktorých sa vkladá najväčšia dôvera, takže som si najprv na to musela zvyknúť."

Slovanu nastrieľala sympatická basketbalistka 29 bodov, čím sa dotiahla na Renátu Kozmonovú a obe dve bok po boku sú so 183 bodmi najlepšími kanonierkami celej extraligy. Navyše, pozoruhodných je jej 16 doskokov, pretože Grešnerová nehrá na poste pivotky, lež na krídle. "Ja však rada aj doskakujem, vždy to tak bolo. Najmä v obrane som ich získavala, ešte by ich mohlo byť viac aj v útoku." Prvýkrát vo svojej kariére mohla v Bratislave okúsiť, aké to je odohrať v seniorskej najvyššej súťaži celých 40 minút bez striedania. "Ja som si to ani nejako neuvedomovala, až po zápase. Vládala som, snažila som sa, takže to šlo." Grešnerová teda potvrdzuje pravidlo, že únavu ani necítiť, keď sa hráčke darí. "Asi to tak bude," pousmiala sa hráčka, ktorá na východ Slovenska prišla z Prievidze. Práve jej rivalka v štatistike najlepších strelkýň extraligy Renáta Kozmonová bola najväčšou hrozbou zo strany Slovana. Košičanky si však na ňu dávali dobrý pozor. "Tréner pred zápasom upozorňoval podkošové hráčky, že ju bude treba odstaviť. Z touto úlohou sa najmä Lenka Kolkusová vysporiadala, vypomáhala jej aj Škvareková, takže sme to zvládli. Na Slovan sme určite išli s tým, že chceme vyhrať. Darilo sa nám v obrane i útoku, takže to bolo v pohode."

Po výhre nad nováčikom sa Cassovia konečne vyšplhala aspoň na šieste miesto, z ktorého sa po základnej časti postupuje do tej lepšej nadstavbovej skupiny. Na tabuľku sa teda žlto-čiernym už pozerá o čosi lepšie než v úvode sezóny. "Iste, ale ešte lepšie by sa pozeralo, keby sme boli napríklad na treťom mieste. Teraz nás čaká K Cero, no potom Nitra, s ktorou určite chceme vyhrať a budeme aj musieť. Potrebujeme im vrátiť, čo sme na ich palubovke pokazili." Cassovia sa bude mať v odvetách základnej časti čo oháňať, aby jej prvá šestka neunikla. To by bola rozhodne pre mladé basketbalistky, ktoré sú v kádri, určite škoda. Stretnutia v dolnej štvorke by im totiž mnoho nedali. "Veru, to by bola škoda. Ani nad tým neuvažujeme, že by sme v šestke chýbali. Musíme urobiť všetko preto, aby sme tam boli," dodáva 20-ročná krídelníčka.

PROGRES A. GREŠNEROVEJ V ČÍSLACH

Priemery na zápas v jednotlivých ročníkoch:

SezónaMinútyBodyDoskokyZískané loptyAsistencie

2004/0515,93,82,71,10,9

2005/0615,14,92,51,00,9

2006/07 (zatiaľ)33,920,39,52,83,1

Súvisiace články