Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Greško sa upísal Blackburnu do konca sezóny

TASR|30. jan 2003 o 17:55

Blackburn 29. januára (TASR) - Slovenský futbalista Vratislav Greško podpísal vo štvrtok zmluvu o hosťovaní do konca sezóny s klubom anglickej Premiership ...

Blackburn 29. januára (TASR) - Slovenský futbalista Vratislav Greško podpísal vo štvrtok zmluvu o hosťovaní do konca sezóny s klubom anglickej Premiership Blackburn Rovers.

Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie úspešne absolvoval lekárske testy a okamžite sa zapojil do tréningového procesu mužstva. Greško naposledy obliekal dres talianskeho prvoligistu AC Parma, kde však nedostával dostatok šancí. Dvadsaťpäťročný ortodoxný ľavák by mohol absolvovať debut v novom drese už v nedeľňajšom súboji s Aston Villou, ak sa predstaviteľom Blackburnu podarí dovtedy získať súhlas Talianskeho futbalového zväzu. Anglický klub zaplatí Greškovmu zamestnávateľovi v Taliansku za polročné hosťovanie 100.000 libier s výhodou posezónnej opcie na riadny prestup.

"Obe strany sú spokojné s dosiahnutím dohody. Vratislav sa už pripojil k mužstvu a vyjadril radosť, že bude obliekať dres nášho klubu. Teraz nás čaká vybavovanie všetkých náležitostí, aby za nás mohol čo najskôr nastúpiť," vyjadril sa šéf exekutívy Rovers John Williams. Blackburn je v súčasnosti až na jedenástom mieste tabuľky najvyššej anglickej súťaže a potrebuje vystužiť najmä obranné rady. Zranení sú Craig Short, David Dunn, Damien Duff, navyše pre trest musia stáť Andy Todd a Lucas Neill. "Greško je pre nás vítanou posilou. Môže hrať na poste krajného obrancu, ale viem si ho predstaviť aj na stopérskom poste. Jeho príchod mi dáva možnosť výberu," skonštatoval tréner Blackburnu Graeme Souness.

Slovenský zadák prišiel do Parmy v júli minulého roku, keď ho vedenie Interu Miláno vymenilo za stredopoliara Matiasa Almeydu. Do Interu prestúpil Greško v októbri 2000 z nemeckého Bayeru Leverkusen. Stal sa tak objektom najdrahšieho prestupu v histórii slovenského futbalu - za 231,920.000 korún. Greško sa po Vladimírovi Kinderovi, Stanislavovi Vargovi, Igorovi Bališovi, Szilárdovi Némethovi a Vladimírovi Labantovi stane šiestym Slovákom, ktorý okúsi úroveň anglickej Premiership.

mp fi la mi

Súvisiace články