Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gregor majstrom Slovenska v squashi

Sportnet|Publikované 11. dec 2008 o 23:00

V bratislavskom Fajn clube sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska veteránov v squashi. Baldi squash klub Košice mal na turnaji dvoch zástupcov, v

kategórii 55 a viac rokov Severína Palka a v kategórii 40 a viac rokov legendu košického squashu Baldiho Gregora.

KOŠICE. Severín Palko vstúpil do bojov vo svojej kategórii na šampionáte veteránov výhrou nad Liborom Šmahelom 3:0. Následne sa stretol s neskorším víťazom tejto kategórie Ľubom Budinským, s ktorým prehral 0:3. Potom nasledovala nešťastná prehra s Ľubom Tibénskym 1:3. V poslednom zápase si košický hráč poradil s Ľubomírom Kemkom 3:0 a obsadil tak pri svojej premiére na majstrovstvách siedme miesto. Za zmienku stojí fakt, že kategória 50 a viac rokov bola najpočetnejšie obsadená na majstrovstvách veteránov v squashi.

V kategórii nad 40 rokov začal Baldi Gregor svoje ťaženie za titulom víťazstvom nad Františkom Králom 2:0. Potom si poradil s Luďkom Kurkom 2:0, Jánom Malinom 2:0 a Stanislavom Hambálkom 2:1. V semifinále sa stretol s Bratislavčanom Michalom Chamillom, s ktorým si poradil hladko 3:0. Vo finále čakal Gregora Igor Novák, toho zdolal po veľmi peknom zápase, v ktorom siahli obaja hráči až na dno svojich síl - 3:1 a získal tak do svojej zbierky titul majstra Slovenska veteránov v kategórii 40 a viac rokov.

"Celý turnaj som cítil šancu získať titul a veľmi mi záleželo na tom, aby som ho získal. Hlavne vo finále som mal chvíle, keď som už neveril, že to ešte vydržím a dotiahnem do víťazného konca. Po zápase som bol veľmi šťastný," povedal po turnaji Baldi Gregor.

(mm)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.