Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Grécky zázrak pokračuje - ohlasy tlače

SITA|21. jún 2004 o 12:11

BRATISLAVA 21. júna (SITA) - Ohlasy zahraničnej tlače na nedeľňajší zápas A-skupiny ME 2004 Rusko - Grécko (2:1):


Eleftherotipia (Gr.): "Uff, ideme ďalej. Grécko po prvý raz medzi osmičkou najlepších. Prehra s príchuťou šampanského...Bola to najsladšia prehra národného tímu v histórii."


Filathlos (Gr.): "Najlepšie bude, ak na všerajšok čím skôr zabudneme. Naši futbalisti, viditeľne nervózni, takmer zničili všetko, čo sa im veľmi ťažko podarilo dosiahnuť v zápasoch s Portugalskom a Španielskom."


Ethnos (Gr.): "Grécky zázrak pokračuje. Vryzasov zlatý gól znamenal historický postup. Už v pondelok budeme vedieť, kto z trojice Anglicko, Francúzsko, Chorvátsko bude naším štvrťfinálovým súperom."


Kathimerini (Gr.): "V úvode zápasu sme postup takmer pochovali. Vzkriesil nás gól Vryzasa a napokon to stačilo. Do ďalšej fázy ideme s víťazstvom, remízou a prehrou - už nás nič neprekvapí."


sovsport.ru: "Rusko zachránilo svoju pošliapanú česť. Zborná v poslednom zápase, v ktorom jej už o nič nešlo, zdolala Grécko. Navyše Kiričenko sa stal najrýchlejším strelcom v histórii majstrovstiev Európy."


izvestija.ru: "Dlhoočakávané víťazstvo v zápase, ktorý nič neznamenal. Jediné, v čom sme na ME najlepší, sú štatistiky. Rusko je najtrestanejším tímom s trinástimi žltými kartami a dvoma vylúčeniami, rekordom šampionátov je aj deväťzápasová šnúra bez víťazstva. Našťastie Kiričenko dal v poslednom zápase najrýchlejší gól v histórii na majstrovstvách Európy. Ako prví sme boli aj bez šance na postup zo skupiny."


sport-express.ru: "Rusko pribuchlo dvere - nie však Grékom, ale Španielom. Posledný zápas na šampionáte ukázal, že vieme hrať útočný futbal. Dobrý výkon však príde vždy, keď je šanca na postup už nereálna."


novaja gazeta.ru: "Opäť sa ukázala stará pravda - dobre zahrať vieme až vtedy, keď je postup stratený. V prvých dvadsiatich minútach sme šokovali celý štadión. Mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom a poslať Grékov domov."


The Times (V. Brit.): "Gréci uchmatli štvrťfinálovú miestenku. V dueli s jedným z najslabších tímov na turnaji Ruskom sa však presvedčili, aká tenká je hranica medzi úspechom a zlyhaním. Španieli sa opäť lúčia predčasne. Vysťahovanie susedov zabezpečil Nuno Gomes."


L´Equipe (Fr.): "V A-skupine rozhodnuté - zdolaným tímom Španielsko. Gréci postupujú vďaka väčšiemu počtu strelených gólov. Zverenci Otta Rehhagela si však v dueli s Ruskom vytrpeli svoje."


Franfurkter Allgemeine Zeitung (Nem.): "Portugalsko v šťastnom opojení. Žolík Nuno Gomes zachránil domáci tím pred predčasným k.o. V druhom veľmi dramatickom finále skupiny oslavovali zverenci Otta Rehhagela jednogólovú prehru s Ruskom ako víťazstvo. Grécko po prvý raz vo štvrťfinále."

Súvisiace články