Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Grécky minister verejných prác sa ospravedlnil za zápchy v Aténach

TASR|22. jún 2004 o 07:14

Atény 22. júna (TASR) - Grécky minister verejných prác Giorgos Souflias sa verejne ospravedlnil obyvateľom a návštevníkom Atén za dopravný chaos a zápchy, ...

Atény 22. júna (TASR) - Grécky minister verejných prác Giorgos Souflias sa verejne ospravedlnil obyvateľom a návštevníkom Atén za dopravný chaos a zápchy, ktoré postihli toto mesto. Spôsobili ich práce na dvoch hlavných štátnych komunikáciach, ktoré sa musia dokončiť pred olympijskými hrami v metropole Grécka (13.-29. augusta).

"Chcem požiadať všetkých obyvateľov Atén o odpustenie za chaos, ktorý vznikol na hlavných štátnych cestách a v niektorých uliciach mesta. Spôsobili ich práce, ktoré práve vykonávame. Musíme ich však dokončiť v záujme úspechu olympiády. Chcel by som požiadať obyvateľov, aby boli trpezliví a vydržali ešte mesiac," uviedol Souflias.

Ulice a cesty Atén sú už dlhé roky preťažené a preplnené automobilmi. V tomto ukazovateli patria medzi najhoršie mestá v Európe. Najnovšie výskumy dopravných expertov preukázali, že priemerná rýchlosť na 20 hlavných cestách Atén denne od 7.00 do 22.00 je iba 10 km/h. Podľa obyvateľov hlavného mesta budú dopravné zápchy jedným zo symbolov Hier XXVIII. olympiády.

mr br

Súvisiace články