Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Grécko tvrdo zasiahne

Sportnet|27. máj 2004 o 00:00

ATÉNY - Gréci sa včera zaviazali zostreliť každé lietadlo, ktoré by sa pokúsilo ohroziť životy ľudí počas olympijských hier v Aténach. Podľa slov gréckeho ministra vnútra Georga Voulgarakisa budú hliadkové lietadlá NATO monitorovať vzdušný priestor, ...

ATÉNY - Gréci sa včera zaviazali zostreliť každé lietadlo, ktoré by sa pokúsilo ohroziť životy ľudí počas olympijských hier v Aténach. Podľa slov gréckeho ministra vnútra Georga Voulgarakisa budú hliadkové lietadlá NATO monitorovať vzdušný priestor, aby zabránili zopakovaniu teroristických útokov z 11. septembra 2001.

"Ak sa nejaké lietadlo odkloní od svojho kurzu, vletí do zakázanej vzdušnej zóny a nezmení svoj smer ani po varovnej výzve, nedostane sa k olympijskému štadiónu, pretože bude zostrelené," vyhlásil Voulgarakis v štátnej televízii.

Organizátori olympiády označili bezpečnosť za svoju prioritu. Aj preto Atény požiadali NATO okrem leteckej ochrany aj o podporu námorných síl, spravodajských služieb a expertov na zbrane hromadného ničenia. (tasr)

Súvisiace články