Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Grécko bude hrať o MS proti Rumunsku. Vyžrebovali baráž

Z hviezdnej dvojice Ibrahimovič - Ronaldo uvidíme na MS len jedného. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. okt 2013 o 14:25

Zo štyroch dvojíc postúpia na MS víťazi. Francúzi sa Portugalsku vyhli.

ZURICH. Futbalisti Francúzska sa v európskej baráži o postup na finálový turnaj majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii stretnú s Ukrajinou. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v Zürichu

Ďalšími dvojicami v play off sú Portugalsko - Švédsko, Grécko - Rumunsko a Island - Chorvátsko. Prvý tím odohrá prvý zápas doma, odvetu u súpera.

Prvé barážové zápasy búdú 15. novembra, odvety sú na programe o štyri dni neskôr. Víťazné tímy sa kvalifikujú na MS do Brazílie.

Ohlasy na žreb:

Paulo Bento, tréner Portugalska: "Budú to veľmi vyvážené zápasy. Ibrahimovič je impozantná osobnosť, ale nezabúdajme, že švédsky tím nie je len o ňom. Sú dobrí ako kolektív."

Erik Hamrén, tréner Švédska: "Máme šancu proti každému súperovi. Je to obrovská výzva a chceme sa jej chytiť. Vieme, že Ronaldo je hráč svetovej triedy a čo všetko dokáže. Ale my máme tiež takého jedného hráča, Zlatana Ibrahimoviča."

Didier Deschamps, tréner Francúzska: "Určite nebude jednoduché hrať proti tímu, ktorý neprehral posledných sedem zápasov. Výhodou pre nás je fakt, že hráme druhý zápas doma."

Fernando Santos, tréner Grécka: "Bol by som radšej, keby sme prvý zápas odohrali v Rumunsku. Fanúšikom odkazujem, aby nášmu tímu verili, prišli na štadión, zaplnili ho a pomohli vyhrať."

Koho odkiaľ ťahali:

Podľa októbrového rebríčka FIFA boli do prvého koša nasadené Portugalsko (14.), Grécko (15.), Chorvátsko (18.) a Ukrajina (20.), ktoré sa tak nemohli stretnúť vo vzájomnom zápase.

Z druhého koša ťahali Francúzsko (21.), Švédsko (25.), Rumunsko (29.) a prekvapenie európskej kvalifikácie Island (46.).

Žreb európskej baráže MS 2014

Portugalsko - Švédsko

Ukrajina - Francúzsko

Grécko - Rumunsko

Island - Chorvátsko

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša