Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Grécka tragédia pre zlomené portugalské srdcia

SITA|13. jún 2004 o 11:46

BRATISLAVA 13. júna (SITA) - Ohlasy svetových médií po otváracom stretnutí XII. ME vo futbale, v ktorom v sobotu na štadióne Dragao v Porte domáce Portugalsko prekvapujúco prehralo s Gréckom 1:2 (0:1):


O Jogo (Portug.): "Tragédia. Deco musí hrať. Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, nikto nedal hre myšlienku. Ronaldov gól prišiel neskoro, ale snáď aspoň povzbudí hráčov pred stredajším kľúčovým duelom s Rusmi."


A Bola (Portug.) "Dezilúzia po prehre 1:2 s Gréckom v ostrom kontraste s veľkou radosťou, s ktorou milióny Portugalcov očakávali tento deň. Naši reprezentanti zrejme podcenili silu súpera, ktorý svoju kvalifikačnú skupinu vyhral pred Španielskom. Gréci majú pozoruhodne organizovanú defenzívu, ktorá nemala takmer žiadne problémy s portugalským tlakom. Z prehry sa treba vyspať a pripraviť sa na stredu - iba víťazstvo nad Rusmi nás posunie ďalej."


Expresso (Portug.): "Smutné Seleccao pripomínajúce plachetnicu bez vetra. Na portugalských hviezdach bolo badať bezradnosť. Rehhagel vymyslel skvelú taktiku."


sport.gr (Gr.): "Kam až budeme stúpať? Grécky sen! Božský Otto Rehhagel nám pripravil premiéru, o akej sme ani nesnívali. Pokorili sme Portugalcov u nich doma pred zrakmi 2,5 miliardy televíznych divákov v 122 krajinách."


Naftemporiki (Gr.): "Náš národný tím sa zapísal do dejín zlatými písmenami. Postaral sa o jedno z najväčších prekvapení v histórii majstrovstiev Európy."


Kicker (Nem.): "Karagounis šokoval Portugalsko. Disciplinovaným a kolektívnym výkonom sa Grécko postaralo o senzáciu v otváracom dueli ME 2004. Po taktickej stránke skvele pripravení Rehhagelovi zverenci si poradili s Portugalskom, ktoré počas celého duelu nenašlo správny rytmus."


Deutsche Welle (Nem.): "Z otváracieho stretnutia grécka tragédia pre zlomené domáce srdcia. Gréci šokovali portugalský národ, keď zdolali ich miláčikov 2:1."


CNN (USA): "Grécko sa postaralo o najväčšiu senzáciu v histórii otváracích zápasov ME vo futbale, keď zvíťazilo nad hviezdnym Portugalskom."


BBC (V. Brit.): "To, čo mala byť veľká oslava, sa zmenilo na nočnú moru. Prehru s málo známym a odpisovaným Gréckom nikto z Portugalcov nečakal."


Marca (Šp.): "Dlho očakávaný zápas sa skončil veľkým smútkom. Na povrch vyplávali nezhody vo vnútri portugalského tímu. Niektorí hráči, medzi nimi Figo, Rui Costa a Fernando Couto si neželajú Deca v kádri. Televízne zábery to neukázali, ale po tom, ako rozhodca Collina nariadil penaltu proti domácim, si Figo vyzliekol dres a takmer odišiel z ihriska."

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Fínsko vs. Rusko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Turecko vs. Wales
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Taliansko vs. Švajčiarsko
Kurzy prináša