Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Grécka džudistka sa už neprebrala

Sportnet|25. aug 2004 o 00:00

Žiaľ, aj smutné správy prichádzajú z olympijských Atén. Po tom, čo sa v pondelok na trati pre horskú cyklistiku na vrchu Parnitha zastrelil jeden z gréckych vojakov (prvé informácie hovorili o tom, že hral s kolegom ruskú ruletu), vydýchla včera naposled

y aj grécka džudistka Elleni Ioannuová. To bol však úplne iný príbeh.

Dvadsaťročná Ioannuová bojovala dva týždne o život v aténskej Nemocnici Červeného kríža, ale početným zraneniam napokon podľahla. Zabila ju vášnivá láska. Trojnásobná majsterka Grécka po hádke s priateľom Giorgiosom Chrisostomidisom vyskočila šesť dní pred otváracím ceremoniálom hier z balkóna na treťom poschodí.

Ako napísal grécky denník Eleftheros Typos, Ioannuová pomohla Chrisostomidisovi vyliečiť sa z drogovej závislosti a vzápätí sa do svojej záchrankyne patologicky zamiloval. Nechcel ani počuť, že má dva týždne stráviť bez nej, keďže do olympijskej dediny majú počas OH prístup len akreditovaní športovci. Bál sa, že ju môže stratiť, a prepadol panike. Elleni, ktorá prišla o otca v ranom veku a tiež bojovala s drogovým návykom, vášnivý spor skončila osudným skokom. V tom čase žil zamilovaný pár spolu vyše jeden a pol roka.

Giorgiosa prepadla vina. Začal si to vyčítať a o dva dni sa pokúsil o samovraždu tiež. "V pondelok ráno raňajkoval v byte so svojou starou mamou, keď jej náhle povedal, že musí ísť za Elleni, a vyskočil tiež. Z rovnakého miesta," cituje britská BBC grécky denník.

Dostal sa do rovnakej nemocnice ako jeho láska, no na rozdiel od nej sa jeho stav postupne zlepšuje. Ioannuovú lekári zachrániť nedokázali. Nepomohla ani obetavosť šéfa Gréckeho olympijského tímu Jannis Padadoiannakisa, ktorý bol Elleni hneď po nešťastí darovať krv potrebnú na operáciu.

Súvisiace články