Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Gréci veria, že aténska olympiáda bude najlepšia v histórii

TASR|3. aug 2004 o 09:39

Atény 3. augusta (TASR) - Väčšina obyvateľov Grécka si myslí, že blížiaca sa olypiáda v Aténach (13. až 29. augusta) bude najlepšou v histórii a takmer ...

Atény 3. augusta (TASR) - Väčšina obyvateľov Grécka si myslí, že blížiaca sa olypiáda v Aténach (13. až 29. augusta) bude najlepšou v histórii a takmer 90 percent tvrdí, že nebudú horšie ako predchádzajúce OH.

V júlovom prieskume verejnej mienky sa viac ako polovica Grékov vyjadrila, že aténske hry budú najlepšími v histórii olympijských sviatkov. Pred mesiacom tejto myšlienke verilo 45 percent opýtaných, pred pol rokom iba 38 percent. Osemdesiatosem percent ľudí navyše tvrdí, že augustové hry budú aspoň také dobré alebo lepšie ako predchádzajúce.

V otázke bezpečnosti Hier XXVIII. olympiády si 60 percent Grékov myslí, že v Aténach budú bezpečné hry a 94 percent opýtaných odvetilo, že olympiáda bude pravdepodobne alebo veľmi pravdepodobne bezpečná. Grécki organizátori vynaložili na zaistenie bezpečnosti sviatku športu viac ako miliardu eur.

ja

Súvisiace články