Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Gréci šokovali futbalový svet

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

V portugalskom Porte sa v sobotu udiala najväčšia senzácia v histórii otváracích zápasov európskych futbalových šampionátov. Domáce Portugalsko na štadióne Draka prehralo s gréckym outsiderom 1:2.

Športová tragédia Portugalska a grécky zázrak stvorený nemeckým trénerom Ottom Rehhagelom boli témou mnohých médií. Novým národným hrdinom Grécka sa stal strelec úvodného gólu šampionátu Jorgos Karagounis. "Obrovský úspech. Niečo také nikto z nás nezažil, Portugalčania boli veľmi nervózni," citoval 27-ročného stredopoliara Interu Miláno český server idnes.cz.

Brazílsky tréner Luiz Scolari v službách Portugalska bol zdrvený. "Stalo sa niečo veľmi, veľmi zlé. Teraz si už ďalší karambol nemôžeme dovoliť," citovala ho agentúra ČTK. Stredajší zápas s Ruskom bude pre Portugalčanov otázkou futbalového života a smrti.

Španielske noviny Marca pitvali nezhody vnútri portugalského tímu. "Niektorí hráči, medzi nimi Figo, Rui Costa a Fernando Couto, si neželajú Deca v kádri. Televízne zábery to neukázali, ale po tom, ako rozhodca Collina nariadil penaltu proti domácim, si Figo vyzliekol dres a takmer odišiel z ihriska."

Seriál 31 zápasov EURO odštartoval pôsobivý otvárací ceremoniál, v ktorom režisér vypichol slávne kapitoly z portugalskej histórie. Na trávniku defilovali repliky karavely portugalských moreplavcov a zaznela delová salva.

(ju)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Švédsko vs. Slovensko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Chorvátsko vs. Česko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Škótsko
Kurzy prináša