Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Gréci si priblížili postup

Sportnet|17. jún 2004 o 00:00

Včerajší zápas Grécko - Španielsko viedla trojica slovenských rozhodcov Micheľ - Balko - Šramka. Technickí a rýchli Španieli narazili na húževnatých gréckych futbalistov. V zápase sa často iskrilo a Ľuboš Micheľ musel viackrát siahať po žltej karte. ...

Včerajší zápas Grécko - Španielsko viedla trojica slovenských rozhodcov Micheľ - Balko - Šramka. Technickí a rýchli Španieli narazili na húževnatých gréckych futbalistov. V zápase sa často iskrilo a Ľuboš Micheľ musel viackrát siahať po žltej karte. Zápas sa po dvoch presných zásahoch skončil remízou 1:1. Oba tímy si so ziskom štyroch bodov výrazne priblížili postup do štvrťfinále ME.

Gréci sa pustili aj do svojho druhého súpera nebojácne. Na ihrisku usilovne behali, hrali veľmi agresívne, no najmä často faulovali, čo im Španieli vzácne oplácali. Ľuboš Micheľ musel len v prvom polčase napomínať žltou kartou až piatich hráčov.

I keď sa hralo naplno od prvých minút, striedali sa útoky na jednej i druhej strane, brankárom však veľkú službu robili obrancovia. Za prvých 45 minút mierila medzi žrde len jedna strela a skončila v sieti. Fatálnu chybu spravil obranca Michalis Kapsis, keď v 28. min prihrával pred vlastnou šestnástkou, loptu si však vzal rýchlonohý Raúl, priťukol ju voľnému Morientesovi. Španieli si mohli zakričať gól.

Hneď po prestávke Zagorakis nepresnou strelou z 20 metrov vyskúšal Casillasov postreh. V 54. min mohol na druhej strane zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Raúl Bravo, no z piatich metrov netrafil bránu. Krásnu akciu s gólovým koncom rozbehol v 66. min striedajúci Tsartas. Z hĺbky poľa poslal dlhý center na Charisteasa. Útočník prízemnou strelou pomedzi Casillasove nohy rozhodol o deľbe bodov.

(t-sb)

Grécko - Španielsko 1:1 (0:1)

GÓLY: 66. Charisteas - 28. Morientes. Rozhodovali Micheľ- Balko, Šramka (všetci SR), žlté karty Katsouranis, Giannakopoulos, Karagounis, Zagorakis, Vryzas - Marchena, Helguera.

GRÉCKO: Nikopolidis - Seitaridis, Kapsis, Dellas, Fyssas (86. Venetidis) - Giannakopulos (49. Nikolaidis), Zagorakis, Karagounis (53. Tsartas), Katsouranis - Vryzas, Charisteas. ŠPANIELSKO: Casillas - Puyol, Marchena, Helguera, Raul Bravo - Etxeberria (46. Joaquin), Albelda, Baraja, Vicente - Morientes (65. Valerón), Raúl (80. Torres).

Súvisiace články