Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Gréci prehrali nešťastne s USA

Sportnet|27. aug 2004 o 00:00

Slovák s gréckym pasom Andrej Kravárik si v semifinále olympijského turnaja volejbalistov nezahrá. Grécko prehralo v stredajšom večernom štvrťfinále s USA po tuhom boji 2:3. Američania vyhrali prvý set, v ďalších dvoch boli úspešnejší Gréci a aj vo ...

Slovák s gréckym pasom Andrej Kravárik si v semifinále olympijského turnaja volejbalistov nezahrá. Grécko prehralo v stredajšom večernom štvrťfinále s USA po tuhom boji 2:3. Američania vyhrali prvý set, v ďalších dvoch boli úspešnejší Gréci a aj vo štvrtom dejstve viedli už 20:13. Aj z tohto takmer beznádejného stavu dokázali hráči USA dotiahnuť súboj po 136 minútach do výhry. "Stratili sme veľké víťazstvo. Štvrtý set bol pre nás tragédiou. Sila gréckeho tímu je v súdržnosti, dnes sa mi však zdalo, akoby Američania chceli vyhrať viac ako my," vravel po zápase kapitán domáceho tímu Marios Gkiourdas.

"Bol to skvelý zápas. Keby všetky družstvá hrali s takým nasadením, bol by to fantastický turnaj. Je škoda, že jeden z nás musel vypadnúť, postup by si zaslúžili oba tímy," pridal sa kapitán USA Lloy Ball. Súperom USA v semifinále bude najväčší favorit na zisk zlata Brazília, ktorá si vo štvrťfinále ľahko poradila s Poľskom za 83 minút 3:0.

Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Rusko a Taliansko. Rusi v repríze sydneyského finále vyradili za 116 min Srbsko a Čiernu Horu 3:1 a Taliani zdolali Argentínu 3:1. "Na začiatku zápasu sme boli ako auto, ktoré sa pohýna so zatiahnutou ručnou brzdou. No potom sme dali do hry srdce a dušu a urobili sme mimoriadny obrat," povedal taliansky kouč Gianpaolo Montali.

Program dnešného semifinále: 18.30 Rusko - Taliansko, 20.30 USA - Brazília. (sita, oš)

Súvisiace články