Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Grand Prix museli organizátori z Trixenu zrušiť

Preteky zrušili. Na košickom jazere mal pokračovať seriál Grand Prix. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 16. júl 2014 o 00:00

Počas víkendu sa v Košiciach mali konať preteky Grand Prix vo vodnom lyžovaní za vlekom.

Trinásty ročník medzinárodnej súťaže IQ Servis Cup 2014 však museli organizátori z klubu Trixen zrušiť. Po existenčných problémoch súvisiacich s prenájmom areálu vodného lyžovania v Košiciach na sídlisku Nad jazerom spravila vodným lyžiarom škrt cez rozpočet príroda.

KOŠICE. Klub vodného lyžovania Trixen Košice organizuje rok čo rok IQ Servis Cup, ktorý je súčasťou seriálu Grand Prix vo vodnom lyžovaní za vlekom.

Aj v medzinárodnom súťažnom kalendári pre túto sezónu figurovalo medzi podujatiami to košické. No na sídlisku Nad jazerom sa počas víkendu pretekať nebude.

„Preteky sme museli zrušiť. Od hygienikov máme kvôli nevyhovujúcej kvalite vody zákaz prevádzkovať vlek. V pondelok som definitívne zrušil aj podujatie v náhradnom termíne, na budúci víkend. Pohrávali sme sa s myšlienkou, že o týždeň Grand Prix presunieme, ale už aj táto možnosť padla, to sa nám zase nepodarilo zabezpečiť rozhodcov a technické vybavenie. Na jazere je už zhruba dva týždne od hygienikov vydaný zákaz kúpania. Posledné dva roky to funguje tak, že hygienici, ak je nespôsobilá voda, tak vydajú zákaz a my musíme zastaviť aj tréningovú činnosť. Trebárs v Rakúsku nie sú takto nastavené zákony, čudovali sa, prečo sa pretekať nebude,“ uviedol šéf košického KVL Trixen Alexander Vaško starší.

Nabúraný aj tréningový proces

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach vydal rozhodnutie, ktorým na jazere zakázal kúpanie. A IQ Servis Cup s tradíciou už od roku 2000 sa tak neuskutoční.

„Inú alternatívu ako vlek na jazere nemáme. Preteky nebudú a nabúraný je aj tréningový proces. Pre nás sú tréningy v zahraničí finančne nezvládnuteľné. Naši reprezentanti tak trénujú na suchu. Čakáme na výsledky nového rozboru vody. Ale skrz konania pretekov sme už čakať nevedeli. Do Košíc mali prísť lyžiari z Izraela, či z Bieloruska. Nemohli sme si vziať na zodpovednosť, že prídu a jazdiť sa nebude. Takto rušili svoje lety, aby si nespravili len tak výlet k nám,“ povedal nám reprezentačný tréner Alexander Vaško starší, ktorý ešte uvažuje, že Grand Prix by spojili s majstrovstvami Slovenska.

Súvisiace články