Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Graňák: Viac než nový klub je dnes pre mňa zdravie

Graňák odohral v reprezentácii 130 zápasov. ⋌ (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|Publikované 6. aug 2014 o 16:13

Jeden z najlepších slovenských obrancov Dominik Graňák ešte na nový klub nemyslí. Mojou prioritou je doliečenie chrbta, nerád by som už hral limitovaný bolesťami, vraví bývalá opora Dinama Moskva.

BRATISLAVA. Začiatkom septembra krátko za sebou štartujú KHL i slovenská extraliga.

Na hráčskom trhu je ešte niekoľko slovenských hokejistov, ktorí čakajú na podpis novej zmluvy. Túto situáciu zvyknú využiť extraligové kluby na rozbeh s atraktívnymi posilami. Najvýraznejšie to býva v Trenčíne.

„Predpokladám, že v Trenčíne zotrvám do októbra. Po šiestich rokoch v kluboch KHL mi dobre padla príprava v domácom prostredí. Vychutnávam si letný Trenčín,“ povedal 33- ­ročný Branko Radivojevič.

Držiteľa striebornej medaily z Helsínk 2012 i bronzovej zo svetového šampionátu 2003 v tej istej Hartwall aréne, ktorý poslednú sezónu dohrával v bratislavskom Slovane, už KHL veľmi neláka.

„Cestovanie je náročné. Úprimne, uprednostnil by som angažmán v niektorom z európskych klubov. Nevylučujem ani Česko,“ dodal odchovanec Dukly, rodák z Piešťan. Začiatkom leta ho kontaktoval Třinec, no z dohody nakoniec zišlo.

Radivojevič trénuje v Dukle s obrancom Tomášom Starostom. Ten strávil predchádzajúce tri sezóny v studenom Chanty Mansijsku.

Graňák rehabilituje v Prahe

„Predpokladám, že Tomáš skončí v niektorom z klubov KHL,“ myslí si jeho o pol roka starší kamarát Radivojevič.

Ďalší trenčiansky odchovanec Dominik Graňák, ktorého pred dvoma rokmi vyhlásili za najlepšieho obranca v KHL, trénoval pár dní na ľade Mariána Gáboríka. V týchto dňoch je v Prahe na intenzívnej rehabilitácii u špecialistu fyzioterapeuta.

„Na nový klub a pravdupovediac ani na hokej teraz veľmi nemyslím. Prioritou pre mňa je doriešenie zdravotného stavu. Cieľom je, aby som mal z hokeja znovu radosť. V posledných sezónach ma limitovali bolesti, trápiť sa ďalej v takomto stave by nemalo zmysel,“ vysvetlil 31- ­ročný držiteľ striebornej medaily z Fínska 2012 a dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára s Dinamom Moskva.

Podhradský trénuje s Višňovským

Ďalší uznávaný obranca v KHL Peter Podhradský mal s Doneckom zmluvu na ďalšie dva roky, no vojnový požiar na Ukrajine mu ju spálil. Člen strieborného tímu na MS 2000 v Petrohrade trénuje v Bratislave s kamarátom Ľubomírom Višňovským pod dohľadom bývalého dlhoročného kapitána Slovana Rudolfa Jendeka.

„Nie som z patovej situácie nervózny, i keď je pravda, že by som mal už v tomto čase radšej podpísanú zmluvu. So svojím agentom hovoríme len o možnostiach v rámci KHL.

Autor: Vojtech Jurkovič

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.