Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Grabovskij označil trénera Toronta za idiota

Michail Grabovskij (Autor: SITA/AP)
SITA|8. júl 2013 o 11:31

Bieloruský útočník si neporozumel s trénerom Randym Carlylom a klub s ním ukončil zmluvu.

TORONTO. Bieloruský hokejista Michail Grabovskij po rozviazaní spolupráce s klubom NHL Toronto Maple Leafs nešetril kritickými slovami.

Kanadský tím sa snažil ušetriť na financiách a ukončil s Bielorusom zmluvu. Grabovského rozhodnutie vedenia klubu sklamalo, čo dal jasne najavo v rozhovore pre TSN.ca.

"Som teraz (vulgárny výraz) šťastný. Samozrejme, že sa cítim (vulgarizmus) nahnevaný. Hral som (vulgarizmus) v Toronte päť rokov. Milujem toto mesto. Torontskí fanúšikovia patria medzi najlepších na svete," uviedol podľa podľa TSN.ca Grabovskij, ktorý si neporozumel predovšetkým s trénerom Randym Carlylom.

Grabovskij dostával od predchádzajúceho kouča Rona Wilsona na ľade dostatok priestoru, Carlylovi sa však nevošiel do koncepcie. Hráča preradil do štvrtej formácie.

Grabovskij začal uplynulú sezónu počas výluky v CSKA Moskva, v 29 stretnutiach nazbieral 24 bodov. V 48 dueloch po návrate do Toronta však dosiahol len 16 bodov. V play-off v siedmich dueloch mal len dve asistencie a desať mínusových bodov.

"Hral som v ruskej KHL, kde som nazbieral veľa bodov. Čo sa stalo? Tréner ma v Toronte donútil hrať vo štvrtom útoku. Áno, nedával som góly. Musím na tom popracovať. Keď však nemáte podporu trénera, ťažko sa vám bude dariť. Necítil som žiadnu podporu od toho idiota," dodal Grabovskij.

Súvisiace články