Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Göring majstrom Európy do 23 rokov na 15 km klasicky

TASR|Publikované 2. feb 2006 o 16:14

Kranj 2. februára (TASR) - Nemecký reprezentant v behu na lyžiach Franz Göring získal na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v slovinskom Kranji ...

Kranj 2. februára (TASR) - Nemecký reprezentant v behu na lyžiach Franz Göring získal na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v slovinskom Kranji zlatú medailu v pretekoch na 15 km klasickou technikou.

Dvadsaťjedenročný bežec, ktorý bude štartovať aj na ZOH 2006 v Turíne, triumfoval s výrazným náskokom 46,1 s pred Rusom Maximom Bulakovovom. Na bronzovej priečke skončil s odstupom 56,6 Bulakovov krajan Alexander Legkov. Jediného slovenského zástupcu Štefana Oravca klasifikovali na 54. priečke s odstupom 5:46,7 na víťaza.

Výsledky:

muži 15 km klasicky: 1. Franz Göring (Nem.) 38:23,9, 2. Maxim Bulakov (Rus.) +46,1, 3. Alexander Legkov (Rus.) +56,6...54. Štefan ORAVEC (SR) +5:46,7