Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Görgesová zdolala vo finále v Stuttgarte Wozniacku

Julia Görgesová. (Autor: TASR)
SITA|24. apr 2011 o 18:09

Caroline Wozniacka prehrala vo finále turnaja WTA v Stuttgarte, nasadená jednotka sa nestačila na domácu reprezentantku Juliu Görgesovú 6:7 a 3:6.

STUTTGART. Domáca Julia Görgesová sa stala prekvapujúcou víťazkou tenisového turnaja WTA Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Stuttgarte (Premier, dotácia 721 000 USD, antuka v hale). Dvadsaťdvaročná rodáčka z Bad Oldesloe zvíťazila v nedeľňajšom finále dvojhry nad svetovou a turnajovou jednotkou Caroline Wozniackou z Dánska za 100 minút 7:6 (3), 6:3.

Görgesová dokázala úspešne čeliť výbornému podaniu súperky, ktorá však nedokázala premeniť ani jednu z piatich brejkových možností. Mladá Nemka naopak využila jednu z dvoch ponúknutých šancí od favorizovanej Dánky.

Pre Görgesovú to bol v nedeľu druhý singlový triumf na okruhu WTA, ten premiérový oslavovala vlani v júli na turnaji v rakúskom Bad Gasteine (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku). Nemecká tenistka si pripísala v treťom vzájomnom súboji s Wozniackou prvý úspech.

Vo finále štvorhry sa v dueli nenasadených tešila nemecko-austrálska dvojica Sabine Lisická, Samantha Stosurová víťazstvom nad duom Kristina Barroisová, Jasmin Wöhrová (Nem.) 6:1, 7:6 (5). Zápas trval 79 minút.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji WTA Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Stuttgarte (Premier, dotácia 721 000 USD, antuka v hale):

Dvojhra - finále:

Julia Görgesová (Nem.) - Caroline Wozniacka (Dán.-1) 7:6 (3), 6:3

Štvorhra - finále:

Sabine Lisická, Samantha Stosurová (Nem./Aus.) - Kristina Barroisová, Jasmin Wöhrová (Nem.) 6:1, 7:6 (5)