Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Good Angels zaknihovali svoj trinásty titul v rade

Hegemónia Good Angels v extralige pokračuje. Skupinové majstrovské foto hráčok s celým realizačným tímom. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 24. apr 2016 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice dokázali po trinásty raz v rade vyhrať najvyššiu ženskú súťaž na Slovensku.

Basketbalistky Good Angels Košice dokázali po trinásty raz v rade vyhrať najvyššiu ženskú súťaž na Slovensku a vzdialili sa druhému najúspešnejšiemu tímu z Ružomberka na rozdiel dvoch titulov. Premiérové majstrovské oslavy si užívala česká legionárka Romana Stehlíková a Američanka Brittany Hrynková.

KOŠICE. Do polčasu si košické basketbalistky vypracovali pohodlný 21-bodový náskok, no Piešťany sa nechceli zmieriť s tým, že sezónu opäť ukončia na druhom mieste.

Zlepšeným výkonom začali postupne ukrajovať z manka, ktoré znížili dve minúty pred koncom na rozdiel siedmich bodov.

Good Angels si ale vedenie postrážili a Čajky zdolali rovnako ako vlani 3:0 na zápasy. „Musím skonštatovať, že sme mali počas sezóny určité problémy a toto je jej takým pozitívnym vyvrcholením. Z trinásteho titulu sa nesmierne tešíme a každá z nás si to váži. Čajky to veľmi dobre zdramatizovali aj v tomto konečnom rozhodujúcom treťom dueli. Boli výborným súperom na finále a som šťastná, že sme to napokon zvládli. Každý rok si hovorím, že číslo, ktorý získame titul, je šťastné a nie inak je to aj s trinástym titulom,“ povedala kapitánka žlto-modrých, ktorá zagratulovala Romane Stehlíkovej k jej prvému titulu.

„Myslím si, že od nás skúsenejších nebude potrebovať žiadne rady, ako to osláviť.“

Skúsenosti boli na ich strane

Počas sezóny vystriedal na lavičke trénera Maroša Kováčika jeho vtedajší asistent Peter Jankovič, pre ktorého to bol premiérový titul v pozícii hlavného kouča.

„Veľmi ma to teší a verím, že to nie je posledný získaný majstrovský titul. Urobím všetko pre to, ak to bude v mojej moci, aby to tak nebolo. Aj keď konečné výsledky tomu vôbec nenaznačujú, náš finálový súper rozhodne podával kvalitné výkony a mal svoju formu. Aj keď v koncovke zápasu Čajky začali bodovo ukrajovať z nášho vedenia, vedel som, že skúsenosti sú na našej strane a že zápas dotiahneme do úspešného konca. Po odstúpení môjho predchodcu som sa toho veľmi obával, ale my sme šli krok za krokom za obhajobou titulu. Chcem poďakovať hlavne svojim zverenkyniam, ale aj vedeniu, že mi umožnili to zvládnuť a veľmi ma podporovali,“ skonštatoval Jankovič.

Kupčíková myslela na rodinku

Pre Luciu Kupčíkovú má tento titul taktiež špeciálnu príchuť, keďže prvýkrát dvíhala nad hlavu majstrovskú trofej ako mamička.

„Pre mňa je to, ak si dobre pamätám, asi šiesty titul a každý je v niečom iný. Teší ma, že som sa úspešne po materských povinnostiach vrátila do klubu a zažila tu majstrovskú atmosféru. To, že už mám rodinku spôsobilo, že oproti predchádzajúcim majstrovským sezónam som mimo basketbalu myslela práve na ňu,“ prezradila Kupčíková.

Z postu asistentky trénera sa z majstrovskej trofeje tešila bývalá vynikajúca hráčka Good Angels Ivana Jalčová.

„Je to úžasný pocit získať majstrovský titul. Predsa len je to môj prvý z lavičky ako asistentky trénera. Je to úplne iné ako hrať na palubovke. Iné je to v tom, že nemôžem na ihrisku pomôcť dievčatám. Získať titul ako asistentky nebolo tak stresujúce ako z pozície hráčky. Takže sa mi zdá, že je to jednoduchšie.“

Hrynková si splnila sen

Niečo také nezažila

Americká legionárka Brittany Hrynková, ktorá prišla do košického klubu pred začiatkom semifinálovej série so Šamorínom, získala vôbec svoj prvý titul v kariére.

„Je to fantastický pocit pre mňa ako basketbalistku získať majstrovský titul, obzvlášť preto, že som vo svojej doterajšej športovej kariére niečo také nezažila. Som o to viac šťastná, že som titul získala v tak úspešnom klube akým sú Good Angels. Jednoducho bol to môj športový sen a o to viac som rada, že sa mi ho podarilo naplniť. V Košiciach som sa cítila veľmi dobre a chcela som sa čo najviac svojím výkonom pričiniť o to, aby sme boli slovenskými majsterkami. Ešte raz som strašne šťastná a oslavu si chcem užiť,“ povedala Hrynková.

pf

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.