Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Good Angels začali s náborom mládeže

Budúce hráčky Good Angels? Počas náboru sa im venovala aj B. Bálintová (v strede). (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 31. aug 2016 o 00:00

Nábory budú pokračovať ešte nasledujúce dva týždne.

KOŠICE. Včerajším dňom spustil basketbalový klub Good Angels Košice nábor nových nádejných hráčok, ktorý potrvá dva týždne.

Ročníky narodenia 2005-2008 prišli do športovej haly Lokomotívy na Čermeľskej ceste, kde pod dozorom trénerov i hráčok úradujúceho slovenského majstra absolvovali prvé krôčiky k možno budúcej kariére.

Manažér mládeže Good Angels Tomáš Drankaľuk mal na starosti predovšetkým komunikáciu s rodičmi, ktorí sa rozhodli svoje ratolesti nasmerovať k basketbalu.

„Bolo tam približne tridsať detí, ktoré mali basketbalový program s trénermi Ivanou Jalčovou a pánom Krajňákom a plus sa im venovali aj hráčky Good Angels Beáta Janoščíková a Barbora Bálintová. Robili s nimi rôzne individuálne súťaže a vyslovene sa hrali. Snažili sa ich čo najviac namotivovať,“ povedal Drankaľuk.

U dievčat v takomto mladom veku je ťažké hneď na prvý pohľad odhadnúť, či majú veľké predpoklady stať sa profesionálnymi basketbalistkami.

„Skôr sa to dá z pohľadu na ich rodičov, pretože tam vidíme, do akej výšky približne porastú. Dá sa, samozrejme, zistiť, či to konkrétne dieťa robilo nejaký šport, alebo má už za sebou nejakú prípravu a pohybový športový základ. Povedal by som, že chcenie detí je približne rovnaké, ale zistiť, či majú basketbalové nadanie, sa dá až časom,“ skonštatoval Drankaľuk.

Po nábore sa deti a najmä ich rodičia dozvedia ďalší postup, ktorý zahŕňa termíny tréningov, nielen basketbalových, ale aj atletických.

„Nábory budú pokračovať ešte nasledujúce dva týždne, ale už to nebude také masové a budú to kratšie, asi hodinové bloky od 14.30 do 15.30. Miesto ostáva rovnaké, teda športová hala na Lokomotíve. Bude to už viac-menej skôr informatívne a v rámci možností sa dieťaťu povenujeme.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články