Good Angels vybojovali prvé víťazstvo v Steel Aréne

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|Publikované 19. feb 2014 o 19:24

Košické basketbalistky vyhrali so Schiom po predĺžení 71:67.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice vyhrali v stredajšom zápase Európskej ligy 2013/2014 v košickej Steel aréne nad talianskym klubom Beretta Famila Schio až po predĺžení 71:67.

V košickom drese zaznamenala double-double Lynetta Kizerová, ktorá dala 20 bodov a pridala 14 doskokov, 21 bodmi sa blysla i Farhiya Abdiová.

"Anjelky" okrem toho, že prerušili sériu prehier v košickom hokejovom stánku a upravili počet víťazstiev s talianskym súperom už na číslo osem, živia aj teoretickú nádej pre výhodu domáceho prostredia v play off.

Výborný začiatok

Výborný vstup do stretnutia zaznamenal hosťujúci tím, ktorý sa v 3. minúte po presnom zásahu Hontiovej ujal vedenia 8:0.

Košický klub zaznamenal úvodné dva body až po oddychovom čase, keď sa v 4. minúte presadila Kizerová (2:8). Tá istá hráčka korigovala o tri minúty neskôr i na 10:12 a po nej zrovnala dvomi premenenými šestkami Krivačevičová (12:12).

Good Angels sa po prvý raz dostali do vedenia v 10. minúte po koši Abdiovej, vzápätí Hruščáková premenila jeden z dvoch trestných hodov a upravila na 17:15. Na konci 10. minúty zrovnala na 17:17 hosťujúca Sottanová.

Domáce hráčky vyhrávali v ďalšom priebehu ešte 23:21, 26:23, ale Schio v 17. minúte zrovnalo na 28:28. Vzápätí Godinová a Vanderslootová otočili vývoj skóre - 28:31.

V 19. minúte Macchiová trafila spoza trojkového oblúka a na ukazovateli skóre svietil stav 30:34. Polčasový rezultát uzavrela domáca Abdiová, ktorá premenila dve šestky - 35:37.

V predĺžení ťahali hosťujúce hráčky za kratší koniec

Druhé dejstvo odštartovali trojkové zásahy domácej Bojovičovej a hosťujúcej Sottanovej (38:40). Potom sa presadili Macchiová a Godinová a v 23. minúte prehrával desaťnásobný slovenský majster 38:44.

O minútu neskôr korigovala trojkou Perkinsová - 41:44, no nevyhli sa zbytočným chybám a Godinová (4 b), Macchiová (1) a Vanderslootová (2) upravili na 41:51.

"Anjelky" kontrovali košmi Kizerovej a Bojovičovej, ktorá v 29. minúte trojkou znížila na 46:51. V 32. minúte sa najprv trafila Larkinsová (46:53), no po nej zaznamenala trojku Zietarová a Hruščáková v 33. minúte korigovala na 51:53.

Hosťujúca Larkinsová štyri minúty pred koncom duelu upravila na 53:58, no košické nádeje udržiavala trojkou Abdiová - 56:58. V dramatickom závere poslala zápas do predĺženia Perkinsová, ktorá premenila tri trestné hody - 65:65.

V päťminútovom predĺžení ťahali za kratší koniec hráčky Schia a prehrali ho 2:6. O body košickéhoklubu sa postarali Kizerová (4) a Abdiová (2).

Good Angels Košice - Beretta Famila Schio 71:67 pp (35:37)

Zostava a body GA: Abdiová 21, Kizerová 20, Perkinsová 10, Bojovičová 8, Hruščáková 3 (Zietarová 5, Krivačevičová 4, Bálintová 0, Kiššová 0)

Najviac bodov Schio: Macchiová 17, Godinová 12, Vanderslootová 11, Larkinsová 10.

Rozhodovali: Glišič (Srb.), Fritz (Nem.), Usworth (Ang.), TH: 25/19 - 19/13, trojky: 6:4, fauly: 23:22, 5 faulov: Kizerová (Košice), 2875 divákov.

ďalší výsledok:

Kayseri Kaski spor (Tur.) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 78:77 (45:44)

tasr

Zverenky trénera Maroša Kováčika odohrajú posledný zápas A-skupiny v stredu 26. februára na palubovke francúzskeho Tango Bourges Basket.

Foto k článku: TASR/Milan Kapusta