Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Good Angels sú vo finále štrnásty raz v rade

Romana Stehlíková. Pred finále najskôr musí vyležať horúčky. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 12. apr 2016 o 00:00

Basketbalistky Good Angels Košice zavŕšia extraligovú sezónu podobne ako vlani – súbojom o titul s Piešťanskými Čajkami.

Basketbalistky Good Angels Košice zavŕšia extraligovú sezónu 2015/16 podobne ako vlani – súbojom o titul s Piešťanskými Čajkami. V semifinále žlto-modré zdolali Šamorín 3:0 na zápasy a postúpili do štrnásteho finále v rade.

KOŠICE. Semifinálovou sériou prešli Košičanky podľa očakávania bez väčších problémov. Tretí duel vyhrali na domácej palubovke v Angels aréne 88:57 a z postupu sa tak tešili v najkratšom možnom čase.

„Myslím si, že celá séria prebiehala podľa papierových predpokladov. My sme určite v niektorých častiach zápasov nešli naplno. Takisto Šamorín už bol viac-menej nasmerovaný koncentráciou k zápasu o tretie miesto. Aj to sa podpísalo pod to, že Šamorín až na pár úsekov nekládol príliš veľký odpor,“ povedal generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Žirková je späť

V záverečnom dueli série bola najlepšou strelkyňou Anna Jurčenková, ktorá zaznamenala 18 bodov a darilo sa aj novej posile Američanke Hrynkovej, ktorá si pripísala 15 bodov.

„Snažili sme sa ju v priebehu série začleniť do systému, čo sa nám do určitej miery aj podarilo. Sme radi, že v poslednom zápase už mohla nastúpiť aj Zuzana Žirková, čo je veľmi dobré pred finálovými duelmi. Myslím si, že každá hráčka mala v semifinále svoje svetlé úseky. Z tímu súpera hrala dobre Petra Bartánusová a Romana Vyňuchalová robila čo sa dalo, pokým ju nelimitovali fauly,“ povedal Jendrichovský.

V druhom semifinále boli úspešnejšie Piešťanské Čajky, ktoré porazili Ružomberok 3:0 na zápasy. V poslednom dueli sa zrodil prekvapivo nízky výsledok 42:30.

„Bol som osobne na tom zápase a bolo vidieť, že nervozita na jednej alebo druhej strane zväzovala ruky strelcom. Musím povedať, že obe družstvá bránili vynikajúco. Ružomberok išiel ďaleko za hranicu agresivity, no aj pod hrozbou Damoklovho meča a veľkej únavy nepremieňal vyložené šance. Pokúšali sa tak o streľbu z väčšej vzdialenosti, keďže výšková prevaha Piešťan bola jednoznačná.“

Podľa Jendrichovského nebude finále jasnou záležitosťou úradujúceho majstra.

„Budú proti sebe stáť dve vyrovnané družstvá, v náš prospech hovoria skúsenosti a výhoda domáceho prostredia, čo sa však môže jedným zápasom veľmi ľahko zmeniť. Náš káder je veľmi úzky a preto budeme ťažko niesť akékoľvek zranenie alebo chorobu. Aj to, že nám teraz na týždeň vypadla Romana Stehlíková kvôli horúčkam je pre nás nepríjemná záležitosť, ale verím, že v sobotu budeme kompletní a získame dôležité prvé víťazstvo v sérii.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články