Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Good Angels sa v Poľsku zranila Jurčenková

Good Angels Košice v nových dresoch. Pokrstili ich víťazným turnajom v Poľsku. (Autor: archív klubu)
Patrik Fotta|Publikované 19. sep 2016 o 22:00

Prvú súťažnú previerku budú mať v Rige.

KOŠICE.Basketbalistky Good Angels Košice majú za sebou druhý prípravný turnaj v Poľsku, kde v Polkowiciach obsadili prvé miesto. Negatívnou stránkou je strata skúsenej Anny Jurčenkovej, ktorá si zranenie privodila pár minút pred koncom záverečného stretnutia. Košičanky navyše už v piatok čaká súťažná premiéra vo Východoeurópskej lige.

Vo finále turnaja v Polkowiciach si košické basketbalistky poradili s domácim celkom 66:53. V ofenzíve sa najviac darilo Barbore Bálintovej, ktorá zaznamenala 15 bodov.

„Celý turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Jedinou čiernou bodkou sú zranenia členka Anky Jurčenkovej, ktorá odohrala fantastický turnaj a dominovala pod košmi. Som však spokojný s tým ako sme pôsobili ako družstvo. V semifinále nám síce nevyšiel ideálne zápas proti Bydgoszczu, ktorý hral fantasticky a ak by vydržali až do konca mohli mať náš skalp. Päť minút pred koncom sme prehrávali už o 13 bodov, ale dokázali sme to otočiť. Ja som veľmi spokojný s tým, že dievčatá ukázali srdce,“ povedal generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Košičanky sa po semifinále stretli s domácim celkom, s ktorým si pred turnajom zmerali sily v prípravnom stretnutí. V ňom zvíťazili proti euroligovému celku 73:52.

„V oboch zápasoch sme s nimi zahrali vynikajúco. Mali pritom k dispozícii štyri legionárky, ale my sme ukázali, že sme ďaleko pred nimi a len trochu slušnosti nám vo finále zabránilo naložiť im ešte o čosi viac. Turnaj bol skvele zorganizovaný, veľmi dobre sa o nás postarali a aj napriek dlhej 12-hodinovej ceste to stálo za to a splnilo to účel,“ povedal Jendrichovský.

Výron na členku

Jednu z opôr tímu pivotku Annu Jurčenkovú čakajú vyšetrenia, ktoré odhalia ako dlho by mala svojmu tímu chýbať.

„Dnes ju čakajú vyšetrenia a po nich sa dozvieme, či s nami bude môcť odcestovať na prvý turnaj Východoeurópskej ligy. Zatiaľ to vyzerá na ťažký výron na členku a teraz čakáme, či tam nebude aj problém s natrhnutými väzmi, pretože to by ju vyradilo na dlhšiu dobu. Celé sa to udialo pri doskoku a najhoršie na  tom je, že sa to udialo dve minúty pred koncom zápasu, ktorý už bol dávno rozhodnutý,“ uviedol generálny manažér košických basketbalistiek.

Na prvom zo série turnajov v rámci Východoeurópskej ligy sa Košičanky stretnú postupne s mužstvami Avangard Kyjev, Tsmoki Minsk a Kibirkštis Vilnius.

„Ak by sme mohli počítať s Ankou Jurčenkovou, bol by som s prípravou na prvý súťažný turnaj spokojný a išli by sme tam po tri víťazstvá. Ak sa budeme musieť zaobísť bez Anky, tak na plánoch sa toho veľa nezmení, aj keď budeme pod košom na tom slabšie aj vzhľadom na to, že ešte nemáme k dispozícii americkú posilu. Ostane to na pleciach Stehlíkovej, Janoščíkovej a Blanárovej, čiže veľa skúseností pod košom mať nebudeme.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.