Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Good Angels prehrali v Bourges, stretnú sa s ním v play off

Najviac bodov Good Angels v Bourges nastrieľala Tijana Krivačevičová. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|Publikované 26. feb 2014 o 21:42

Košické basketbalistky podľahli v poslednom dueli základnej skupiny Euroligy francúzskemu klubu 57:69.

Košické basketbalistky podľahli v poslednom dueli základnej skupiny Euroligy francúzskemu klubu Tango Bourges 57:69.

BOURGES/KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice zakončili svoje účinkovanie v základnej A-skupine Euroligy 2014/2014 stredajšou prehrou na palubovke francúzskeho tímu Bourges Basket 57:69 (32:46).

Desaťnásobné majsterky Slovenska dosiahli v "áčku" bilanciu 5 - 5, čaká na ne play-off o postup na záverečný turnaj Final Eight do ruského Jekaterinburgu (7. - 13. apríla).

V skupine obsadili predposledné 5. miesto a nezískali výhodu domáceho prostredia do vyraďovacej fázy EL o postup do Final Eight.

Zverenky Maroša Kováčika odštartujú súboje play off v utorok 11. marca práve na palubovke Bourges Basket.

Odveta je na programe v piatok 14. marca, prípadný tretí duel v stredu 19. marca opäť v Bourges.

Košičanky prehrávali celý zápas

V stredu basketbalistky Bourges predviedli v úvodnej štvrtine dvojnásobne vyššiu úspešnosť streľby z hry než Košice, a tak zákonite viedli. V 7. min až 10-bodovým rozdielom 18:8, na jej konci 22:15.

Znova dvojciferný náskok získali domáce v 11. min (26:15), v závere prvého polčasu narástol až na 14 bodov - 46:32.

Krátko po zmene strán odskočilo Bourges dokonca na 49:32 a zdalo sa, že o víťazkách je rozhodnuté.

Hostky však ešte zdvihli hlavy, do konca tretej štvrtiny znížili manko znova na desať bodov.

Rovnaký rozdiel v skóre bol ešte v 37. min (62:52), ale už bolo neskoro myslieť na zvrat v zápase.

Hlas po zápase

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Odohrali sme zlú prvú štvrtinu a potom dobrých 27 minút z našej strany. Na začiatku sme podľahli informácii, že aj bez ohľadu na výsledok bude Bourges súperom Good Angels v play off. Nepriateľské prostredie, ktorú tu panovalo, nás donútilo robiť zbytočné chyby. Domáci tím mal štrnásť šestiek v prvej štvrtine a urobil si desaťbodový náskok. Zápas potom kolísal medzi pätnástimi a desiatimi bodmi."

Tango Bourges - Good Angels Košice 69:57 (46:32)

Štvrtiny: 22:15, 24:17, 6:10, 17:15

Najviac bodov Bourges: Toloová 17, Miyemová a Salagnacová po 12, Tchatchouangová 10.

Zostava a body GA Košice: Perkinsová 10, Abdiová 6, Hruščáková 6, Kizerová 5, Bojovičová 5 (Krivačevičová 17, Žirková 4, Bálintová a Zietarová po 2)

TH: 21/17 - 14/9, trojky: 6:2, fauly: 17:19, 5 faulov: Kizerová (Košice).

Ďalší výsledok skupiny A: Kayseri Kaski spor (Tur.) - Hat-Agro Uni Gyor (Maď.) 91:37