Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Good Angels prehrali s Montpellierom

(Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|Publikované 19. nov 2014 o 17:43

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom treťom tohtoročnom vystúpení v Eurolige 50:66.

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom treťom tohtoročnom vystúpení v Eurolige s francúzskym družstvom Basket Lattes Montpellier 50:66 (24:27).

KOŠICE. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie v Eurolige predstavia o týždeň 26. novembra o 19.00 h opäť na domácej palubovke proti Dynamu Kursk.

V novom ročníku Euroligy je 15 tímov rozdelených do dvoch základných skupín, v ktorých sa hrá systémom každý s každým. Z nich (A, B) postúpia družstvá umiestnené na prvých štyroch priečkach.

Krížovým systémom sa vytvoria dvojice, ktoré v play off sériách na dva víťazné zápasy zabojujú o miestenky na Final Four 2015.

Priebeh zápasu

Skóre zápasu otvorila v 2. minúte domáca Jonesová, no domáce hráčky museli v nasledujúcich minútach doťahovať náskok súperiek.

Dvomi úspešnými trojkami sa hostky dostali do vedenia 6:4. "Anjelky" sa dopúšťali viacerých chýb v obrane i v útoku a v závere prvej štvrtiny prehrávali už o sedem bodov - 10:17, no túto stratu dokázali skorigovať.

Druhá štvrtina vyznela bodovo aj herne v prospech domácich. Tie v 18. minúte po dlhšom čase viedli, keď na 24:23 upravila Žirková.

Francúzsky tím však v 20. minúte získal náskok späť zásluhou Bassovej.

Dva úspešné trestné hody v podaní Ayayiovej v záverečných sekundách prvého dejstva znamenali náskok Montpellieru 27:24.

Úvod tretej štvrtiny domácim hráčkam nevyšiel. Keď Krivačevičová v 24. minúte premenila dva trestné hody, skorigovala nimi skóre na rozdiel šiestich bodov 26:32.

Domáce sa pokúšali o streľbu spoza trojkového oblúka, no tá im príliš nevychádzala.

V 26. minúte Žirková znížila na 30:34 a francúzske družstvo reagovalo oddychovým časom. Ten hostkám pomohol a v 27. minúte bola strata Košičaniek už osembodová - 30:38.

Domáce sa v tretej štvrtine presadzovali veľmi ťažko a v 29. minúte bol po Skrelovej úniku stav 30:42.

Domácim sa v záverečnej štvrtine príliš nedarilo ukrajovať z náskoku Montpellieru. V 32. minúte bol rozdiel už 16-bodový (34:50), keď sa jednou z mnohých úspešných trojok presadila Skrelová.

Košické publikum neustále povzbudzovalo domáce hráčky, no tým sa nedarilo najmä v ofenzíve. Ayayiová v 40. minúte zvýšila náskok hosťujúceho tímu už na 18 bodov - 46:64.

Domáce hráčky napokon podľahli francúzskemu družstvu rozdielom 16-tich bodov - 50:66.

Povedali po stretnutí

Maroš Kováčik (tréner Good Angels): "Náš výkon pred týždňom v Istanbule a teraz doma bol diametrálne odlišný. Neviem si to vysvetliť, naša hra miestami vyzerala smiešne. Diváci na konci pískali, čo sme si aj zaslúžili. Strieľali sme s veľmi nízkou percentuálnou úspešnosťou. Netrafili sme ani jednu trojku z devätnástich pokusov... Súper hral kombinovanú obranu, na Žirkovú 'osobku' a to im vychádzalo. Faktom je aj to, že nemáme v tíme hráčku, ktorá by bola klasická pivotka a zakončovala spod koša."

Tijana Krivačevičová (pivotka Good Angels): "Bol to zlý večer nášho družstva. Nevedeli sme sa dostať do tempa, nenašli sme našu hru počas celého zápasu. Len sme behali hore-dolu, zlyhala nám streľba. Snažili sme sa, ale nešlo to. Keď sme sa aj trochu chytili, zrazu sme prestali hrať a bojovali sme samé so sebou."

Valéry Demory (tréner Basket Lattes): "Vedeli sme, že domáce hráčky majú slabšiu trojkovú streľbu, preto sme ich na oblúku až tak dôsledne nebránili. Táto taktika nám podľa výsledku vyšla."

Mistie Bassová (pivotka Basket Lattes): "Tento zápas nám vyšiel veľmi dobre. Videli sme pred ním video z hry domáceho tímu a dobre sme sa pripravili. Základom bola agresívna obrana a to sa potom premietlo aj do pohody v útoku."

Štatistika

A-skupina EL 2014/2015, 3. kolo:

Good Angels Košice - Basket Lattes Montpellier (Franc.) 50:66 (24:27)

Zostava a body GA: Phillipsová 14, Jonesová 12, Krivačevičová 10, Žirková 6, Kissová 4 (Zietarová a Bálintová po 2, Bärová 0, Hruščáková 0, Fikielová 0) - najviac bodov Montpellier: Bassová 16, Skrelová 14, Ayayiová 13. Rozhodovali: Nebojsa Kovačevič (Nem.), Alexandru Olaru (Rum.), Paulus Van Den Heuvel (Hol.).

tasr

Foto k článku: TASR/František Iván

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.