Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Good Angels posilní Američanka Baughová

Najnovšia posila Košíc. K družstvu Good Angels sa Američanka Vicki Baughová (vpravo) pripojí 28. septembra. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 23. sep 2016 o 22:00

Košický tím sa stretne s bieloruským celkom Cmoki Minsk.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice včera absolvovali v lotyšskej Rige víťaznú premiéru vo Východoeurópskej lige, keď si celkom jednoznačne poradili s ukrajinským tímom Avangard Kyjev 79:40.

Po zápase prezradil generálny manažér Košičaniek meno americkej posily, ktorou bude 192 centimetrov vysoká Vicki Baughová.

Z hľadiska zámorských posíl vedenie Good Angels Košice už skôr avizovalo príchod austrálskej reprezentantky Rebeccy Allenovej. Včera odhalili aj meno Američanky, ktorá by sa mala k tímu pripojiť koncom mesiaca.

„Ide o 192 centimetrov vysokú Američanku, ktorá aktuálne skončila sezónu v tíme WNBA San Antonio a volá sa Vicki Baughová. Mala by sa k nám pripojiť 28. septembra,“ povedal pre Korzár generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Pomôcť má na doskoku

Od skúsenej 27-ročnej basketbalistky očakáva: „Je to silná hráčka, ktorá môže hrať na pozícii 4 aj 5. Hlavne vzhľadom na to, akú máme skupinu vo FIBA Cupe, by nám mala pomôcť najmä v defenzíve pri obrane vysokých hráčok. Je to hráčka, ktorá mala veľmi dobré posledné dva roky v Kórei popri ženskej NBA. Je z výbornej školy od skvelej trénerky. Jedna z jej veľmi silných stránok je doskok, takže v tom by nám mala obzvlášť pomôcť,“ skonštatoval Jendrichovský.

Včerajší úvodný zápas Východoeurópskej ligy naznačil, že Good Angels by sa mohli zaradiť medzi favoritov na vrchné priečky, hoci úvod do duelu nemali zverenky trénera Jankoviča úplne ideálny.

„Mali sme ťažší rozbeh a ešte aj súper v prvej štvrtine trafil tri ťažké trojky. Veľa optimizmu sme po prvej desaťminútovke, keď bolo skóre 17:17, nemali, ale od začiatku druhej štvrtiny sme jasne ukázali, že sme podstatne lepšie družstvo, čo sa týka obrany a celkového herného systému. Veľa priestoru dostali naše mladé hráčky a myslím si, že Bea Janoščíková odohrala veľmi dobrý zápas. Zuzka Žirková potiahla družstvo vtedy, keď to bolo najviac treba a v druhom polčase sa to už len dohrávalo,“ zhodnotil premiérový zápas vo EEWBL generálny manažér žlto-modrých.

Kvalitná príprava

Košické basketbalistky si dokázali veľmi dobre poradiť aj s absenciou skúsenej Anny Jurčenkovej, ktorá si počas prípravného turnaja v Poľsku zranila členok.

„Všetky tri naše pivotky dali cez desať bodov, takže myslím si, že sme pod košom súpera výrazne predčili aj napriek tomu, že tam momentálne nemáme takú kvalitu, akú by sme chceli. Môžeme povedať, že nebolo vidieť, že by sme boli pod košom slabší,“ uviedol Jendrichovský.

Už dnes sa košický tím stretne s bieloruským celkom Cmoki Minsk.

„Ťažko povedať, čo môžeme od tohto súpera očakávať, pretože, rovnako ako Kyjev, je pre nás veľká neznáma. Zajtrajší duel s Vilniusom by pre nás malo byť také malé finále na tomto výjazde. Ja verím, že si odnesieme tri výhry a viac-menej využijeme tieto zápasy na kvalitnú prípravu.“

Avangard Kyjev – Good Angels Košice 40:79 (25:39).

Najviac bodov Kyjeva: Kondusová 15, Afanasjevová 9. Košice:  Janoščíková 13, Oblaková 12, Stehlíková 10, Bálintová 6, Kupčíková 2 (Žirková 16, Blanárová 11, D. Baburová 6, Billíková 3).

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.