Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Good Angels nastúpia vo štvrťfinále proti Lille

Na snímke s loptou hráčka Good Angels Anna Jurčenková počas zápasu 6. kola Európskej ligy žien A-skupiny Good Angels Košice - Lille Métropole (Fr.). (Autor: TASR/Roman Hanc)
SITA|Publikované 11. feb 2016 o 11:30

Košice sa s týmto francúzskym tímom stretli v základnej skupine Euroligy 2015/2016.

MNÍCHOV, KOŠICE. Francúzsky klub Villeneuve d'Ascq Lille Métropole bude súperom basketbalistiek Good Angels Košice vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA 2015/2016. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Hrá sa systémom doma - vonku 8. a 11. marca 2016. V prípade stavu 1:1 na zápasy rozhodne o postupujúcom lepší rozdiel v skóre.

Košičanky sa s Lille stretli už v základnej skupine Euroligy 2015/2016 - doma mu začiatkom decembra podľahli 55:60 po predĺžení, v úvode februára pod jeho košmi zvíťazili presvedčivo 78:48. Neželali si teraz naraziť na Bourges.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice sú Besiktas Istanbul (Tur.) - Kayseri Ag Spor (Tur.), Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) - Basket Landes (Fr.) a Tango Bourges Basket (Fr.) - Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.).

V osudí boli štyri nepostupujúce družstvá do play-off Euroligy z 5. a 6. miest (Bourges, Kayseri, Lille, Košice) a najlepšie kvarteto doterajšieho priebehu Eurocupu; pri žrebe neexistovali nijaké obmedzenia.

Košice štartovali v EP FIBA ešte v sezóne 2006/2007, vtedy pod názvom K Cero V.O.D.S. postúpili do osemfinále, kde bolo veľmi tesne nad ich sily ruské družstvo Čevakata Vologda (na zápasy 1:1, v súčte skóre 148:146).

Čo na to Jendrichovský

"Nie je to žiadny strašiak, ale ani obľúbený súper. Momentálne to však cítime tak, žeby sme Lille mohli zdolať, keďže máme čerstvú skúsenosť z vysokého víťazstva spred týždňa na ich palubovke. Známy súper je aj výhoda pre trénerov, že nemusia robiť nový skauting hráčok. Dobré je aj to, že hráme až druhý zápas doma, o čom rozhodlo naše vyššie postavenie v tabuľke euroligovej A-skupiny. Neteší nás, že v prípade postupu do semifinále sa môžeme stretnúť s ďalším francúzskym tímom Bourges. Samozrejme, to len za predpokladu, že Bourges tiež postúpi," povedal v reakcii na žreb generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Dvojice vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA 2015/2016

hrá sa 8. a 11. marca

Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (Fr.) - Good Angels Košice (SR)

Besiktas Istanbul (Tur.) - Kayseri Ag Spor (Tur.)

Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) - Basket Landes (Fr.)

Tango Bourges Basket (Fr.) - Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.)

sita

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.