Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Good Angels môžu už v sobotu získať svoj trinásty titul

Anna Jurčenková (vľavo). V Piešťanoch zaznamenala 12 bodov. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 22. apr 2016 o 00:00

Basketbalistky Good Angels Košice čaká v Angels aréne tretí duel finálovej série s Piešťanskými Čajkami.

Basketbalistky Good Angels Košice čaká v sobotu od 18. hod. v Angels aréne tretí duel finálovej série s Piešťanskými Čajkami, v ktorom môžu rozhodnúť o svojom 13. titule v rade. Košičanky vyhrali druhý zápas na palubovke Piešťan 71:55 a majú vykročené k ďalším majstrovským oslavám.

KOŠICE. Prvý polčas zápasu v Piešťanoch sa domáce hráčky držali na dostrel obhajcovi titulu, keď sa do šatní išlo za stavu 31:27 pre Good Angels.

V druhej časti hry však pridali košické basketbalistky na agresivite a súperovi prekazili plány na vyrovnanie série. Víťazstvo o 16 bodov vyzerá jednoznačne, no podľa skúsenej pivotky Anny Jurčenkovej sa nerodilo ľahko.

„Piešťany našli svoju kvalitu a my sme sa museli riadne sústrediť a vydať zo seba maximum na ihrisku. Začiatok bol možno z našej strany trochu nervózny, ale potom sme naklonili body na našu stranu a sme radi, že sa nám podarilo vyhrať,“ povedala Jurčenková.

Košické basketbalistky sa v druhom dueli prispôsobili fyzicky náročnej hre Piešťan. Oba celky mali takmer zhodný počet faulov. Domáce ich vyprodukovali 27 a zverenky trénera Jankoviča 26.

„Zo strany Piešťan je cítiť agresivitu v ich hre. Vedeli sme, že to bude na jednej strane boj a to, čo sme dostali, sme museli aj vrátiť. V týchto zápasoch už ide o všetko a každý skúša, čo môže. Bolo to aj agresívne, ale hlavne sme hrali s rozvahou a verím, že sme ukázali, že väčšia kvalita je na našej strane,“ povedala Jurčenková.

Jendrichovský do toho dáva všetko

Hráčky úradujúceho majstra sa museli okrem súpera popasovať aj s búrlivou atmosférou na piešťanských tribúnach, ktoré tlačili svoje hráčky za vyrovnaním série.

„Tam je to veľmi cítiť, že domáci tím má obrovskú podporu. V podstate po každom ich koši bola obrovská radosť. Musím povedať, že publikum je tam naozaj skvelé. Verím, že aj naši diváci nás prídu podporiť v hojnom počte a ukončíme túto sériu. Urobíme pre to všetko a pevne dúfam, že to budú chcieť vidieť aj naši fanúšikovia. Verím, že sa spolu s nimi pekne rozlúčime so sezónou,“ skonštatovala Jurčenková.

Možnosť zavŕšiť už 13. titul v rade jednoznačne dokazuje obrovskú dominantnosť Good Angels v ženskom basketbale.

„Rozhodne je to super a klobúk dole pred Danom Jendrichovským, ktorý sa tomu tak dlho venuje a dáva do toho naozaj všetko. Nie je to žiadne sranda, ako si možno veľa ľudí myslí, že pre nás je maličkosť získať ten titul. Je to o veľkej zodpovednosti. Keď sa to teraz podarí, bude to úžasné číslo, 13. titulov v rade.“

281ec76090d86836orig_res.jpg

Foto: tasr

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články