Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Good Angels majú pre fanúšikov darček - voľný vstup

Martina Kiššová. Proti Turkyniam si s určitosťou nezahrá. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 4. jan 2016 o 23:00

Basketbalistky Košíc čaká úvodný euroligový duel v roku s Fenerbahce Istanbul.

Basketbalistky Good Angels Košice čaká úvodný euroligový duel v novom kalendárnom roku s mimoriadne atraktívnym súperom. Na domácej palubovke v Angels aréne privítajú v stredu o 17.45 hod. lídra skupiny A – turecký Fenerbahce Istanbul.

KOŠICE. Zverenky trénera Maroša Kováčika podľahli Turkyniam na ich palubovke 45:62.

V domácom prostredí si však dokázali poradiť s druhým tureckým tímom Galatasarayom 54:49, ktorý je momentálne na štvrtej priečke.

Fenerbahce sa v útoku opiera najmä o výkony Alexandrie Quigleyovej, ktorá v Košiciach pôsobila v sezóne 2012/13 a taktiež podkošovej hráčky Jantel Lavenderovej.

„V ich prospech hovorí to, že nemali vianočné sviatky a teda sú v jednoznačne väčšom zápasovom zaťažení ako my. Od prvého zápasu, ktorý jasne prehrali v Kursku dokazujú, že majú v Eurolige najvyššie ambície a všetky ostatné duely vyhrali. My sme na ich palubovke odohrali veľmi dobrý zápas. Len naša strelecká nemohúcnosť nás pripravila o prekvapujúce víťazstvo. Nepremenili sme jednoznačné príležitosti a myslím si, že tam niekde začala naša strelecká smola, ktorá nás sprevádzala niekoľko zápasov za sebou,“ povedal pre Korzár generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Pre permanentkárov majú prekvapenie

Košické basketbalistky figurujú s tromi víťazstvami na šiestom mieste, ktoré zaručuje postup do pohára FIBA.

„Naším aktuálnym cieľom je chytiť jedno víťazstvo z piatich zápasov, ktoré nás čakajú, s tým, že Šopron berieme ako našu povinnosť, na to aby sme si zaručili pokračovanie vo FIBA Cupe. Ja by som bol najradšej aby to prvé víťazstvo prišlo hneď teraz,“ povedal Jendrichovský.

Vstupné na zajtrajší zápas bude hradiť klub. Basketbaloví priaznivci si tak budú môcť vychutnať jeden z najlepších európskych tímov úplne zadarmo.

„Bude to len pre tento zápas a je to vlastne taký vianočný darček našim fanúšikom. Tí, ktorí majú kúpené permanentky dostanú iný darček, aby neboli ukrátení. Chcel by som teda pozvať všetkých fanúšikov, aby sa prišli pozrieť na najlepšie družstvo v našej skupine.“

Američanky majú motiváciu

S tímom slovenského majstra trénujú po návrate z USA už aj obidve americké legionárky Langhornová a Johnsonová.

„Prišli už 30. decembra a sú v plnom tréningovom zaťažení. Viem, že boli doma s rodičmi a trávili Vianoce v kruhu rodiny. Obe som videl na tréningu a vyzerajú byť motivované na to podať čo najlepší výkon. Vedia o čo hráme. Po prehre so Salamankou boli dosť naštvané, pretože sme tam mali vyhrať, takže verím, že si tú motiváciu prenesú aj do zajtrajšieho zápasu,“ povedal Jendrichovský.

Tréner Kováčik bude mať k dispozícii kompletný káder až na Martinu Kiššovú, ktorá je naďalej na listine zranených.

„Taktiež Denisa Blanárová má trochu natiahnutý sval, ale jej nastúpenie v takomto zápase by bolo veľmi nepravdepodobné. S Martinou Kiššovou ideme do Banskej Bystrice na vyšetrenie, po ktorom sa rozhodne, aký bude ďalší postup v jej prípade.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.