Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Good Angels Košice trénovali už aj s Langhorneovou a Oblakovou

Vľavo Teja Oblaková, vpravo Crystal Langhorneová. (Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|Publikované 2. jan 2015 o 11:27

Najbližší zápas Európskej ligy s Istanbulom odohrajú v Infiniti aréne

Nový rok priniesol nový vietor nielen do kádra basketbalistiek Good Angels Košice, ale aj jednu podstatnú zmenu, o ktorej informoval generálny manažér tímu Daniel Jendrichovský. Košické basketbalistky neodohrajú najbližší domáci zápas s Istanbulom v Steel Aréne, tak ako to bolo pôvodne plánované, ale vo svojej hale Infiniti. A to aj za cenu pokút.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Na prvom tohtoročnom tréningu basketbalistiek Good Angels zarezávali už aj Američanka Crystal Langhornová a slovinská hráčka Teja Oblaková.

Obidve by mali byť trénerovi Kováčikovi k dispozícii už na najbližší euroligový duel, ktorý odohrajú 7. januára na palubovke Wisly Krakov.

„Crystal bude k dispozícii na všetky euroligové duely a vrátila sa k nám aj Teja, ktorá s nami absolvovala letnú prípravu a my sme s ňou boli spokojní. Zmluvu má platnú do konca sezóny. Boj o štvrté miesto a postup do play-off je stále otvorený. Pre nás bude alfa a omega zápas v Krakove a na základe jeho výsledku potom dôjde k nejakým zmenám v kádri,“ povedal Daniel Jendrichovský.

O zmene prostredia rozhodli aj financie

Už 14. januára mali odohrať basketbalistky Good Angels domáci zápas proti Galatasarayu Istanbul v Steel Aréne, no veci sa zmenili a fanúšikovia žlto-modrých uvidia svoj tím v domovskom stánku.

„Na základe viacerých tlakov, ktoré boli technického a finančného charakteru, sme sa rozhodli, že nasledujúci domáci zápas odohráme v Infiniti aréne na výnimku. V prípade, žeby sme boli stále v boji o postup, sme ochotní zaplatiť aj pokutu, ktorá by vyplývala z toho, že tu odohráme aj zápas s Prahou,“ skonštatoval generálny manažér klubu D. Jendrichovský (na snímke vpravo).

Dôvody nechcel rozoberať úplne do detailov.

„Už ma nebavilo neustále sa nechať tlačiť do rohu kvôli nezmyslom, ako sú koše a časomiera. Ľudí sa nám nepodarilo presvedčiť, aby prišli v dostatočnom počte, aby sme mohli zaplatiť vysoké náklady na Steel Arénu. Pre našich fanúšikov poskytla skvelé prostredie, ale ja verím, že tí, ktorí nás chcú vidieť, si nájdu cestu aj do našej domácej haly.“

Langhornová je na tlak pripravená

Američanka Crystal Langhornová je na základe svojich kvalít a skúseností pasovaná za jasnú oporu, od ktorej sa očakáva, že potiahne tím v rozhodujúcich momentoch. „Na tlak som pripravená, pretože aj v iných tímoch, v ktorých som hrala, boli nároky vysoké, takže nie je to pre mňa nič nové. Prvý zápas v Eurolige proti Krakovu bude určite náročný. Majú výborné hráčky a obzvlášť Lavenderová a Quigleyová sú obrovskou hrozbou. My vieme, že pre nás je to nesmierne dôležitý zápas a dúfam, že sa naň dostatočne pripravíme,“ prezradila Langhornová.

Z aktuálneho kádra Good Angels sa pozná iba s Austrálčankou Phillipsovou z pôsobenia v najvyššej zámorskej súťaži. „Hrala som tu naposledy pred dvoma rokmi, takže poznám trochu mesto. Klub funguje veľmi dobre aj čo sa týka organizačnej stránky. Z hráčok, ktoré sú tu, poznám trochu Erin Phillipsovú z WNBA. Budem sa snažiť pomôcť tímu v každom zápase. Myslím si, že máme potenciál na to, aby sme postúpili ďalej, všetko je možné,“ povedala Američanka.

Crystal Langhornová.

Oblaková sa už signály učiť nemusí

Po pár mesiacoch sa do košického tímu vrátila slovinská basketbalistka Teja Oblaková, ktorá sledovala euroligové zápasy Good Angels v televízii a teraz ich už bude môcť zažiť na vlastnej koži. „Čaká nás niekoľko tréningov pred rozhodujúcimi zápasmi v Eurolige a ja sama cítim, že ešte potrebujem na sebe popracovať, ale zdravotne som v poriadku. Príchod sem bol jednoduchší, pretože som tu absolvovala letnú prípravu. Spoluhráčky už dobre poznám a zároveň mám prehľad o signáloch, keďže sa veľmi nezmenili. Sledovala som niektoré zápasy Good Angels v televízii a držala som im palce,“ skonštatovala Slovinka.

Poľský tím, ktorý bude najbližším súperom Košičaniek v Eurolige, pozná veľmi dobre. „Minulú sezónu som pôsobila v Polkoviciach, takže som proti nim odohrala zopár zápasov. V domácom prostredí vedia ich fanúšikovia vytvoriť vynikajúcu atmosféru a je veľmi ťažké hrať tam. Musíme byť viac ako 100 % sústredené, pretože potrebujeme vyhrať,“ povedala T. Oblaková.

Teja Oblaková.

Foto na strane: TASR/Milan Kapusta

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.