Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Good Angels Košice nebudú hrať v Európskej lige

(Autor: ilustračné archív)
Sportnet|Publikované 14. jún 2016 o 08:35

Košičanky sa chcú predstaviť aspoň v Európskom pohári FIBA.

V utorok prenikla z basketbalových kruhov do sveta správa o tom, že dlhoročný účastník Európskej ligy Good Angels Košice nebude hrať v nastávajúcej sezóne najprestížnejšiu európsku súťaž.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Informácia hovorila o tom, že Európska liga basketbalistiek v Košiciach nebude a klub zháňa prostriedky, aby sa mohol predstaviť aspoň v Európskom pohári FIBA, čiže v druhej najvýznamnejšej súťaži kontinentu.

Požiadali o odklad

V utorok krátko poobede sme preto oslovili generálneho manažéra najúpspešnejšieho klubu pod našimi košmi v novodobej histórii tohto populárneho športu, 13-násobného slovenského ženského basketbalového majstra, Daniela Jendrichovského.

„Jediné, čo vám v tejto chvíli môžem na 100 percent potvrdiť, je to, že sme požiadali medzinárodnú federáciu FIBA, aby nám dala odklad do piatka na podanie prihlášky do niektorej z európskych súťaží,“ odvetil Daniel Jendrichovský. Hoci éterom včera prebleskla správa o tom, že Euroligu Košice hrať nebudú, generálny manažér klubu ju teda ako definitívnu pre náš denník včera nepotvrdil. „Všetko sa verejnosť a médiá definitívne dozvedia v piatok, keď máme dopoludnia tlačovú konferenciu, kde budeme pracovníkov médií informovať o aktuálnom stave. Dovtedy bude všetko jasné,“ dodal nateraz manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Košický klub bol v posledných rokoch stabilný účastník Euroligy, v roku 2013 sa dokonca dostal do záverečného turnaja Final Four, čo bol medzi elitou starého kontinentu v konkurencii bohatých rivalov obrovský úspech.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.