Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Good Angels končia v pohárovej Európe

(Autor: TASR/Roman Hanc)
Sportnet|Publikované 11. mar 2016 o 19:53

Košické basketbalistky nepostúpili zo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA cez francúzske Lille.

V odvete im výhra o osem bodov nestačila, keďže prvý zápas prehrali až o šestnásť.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice vyhrali v odvete štvrťfinále Európskeho pohára FIBA nad francúzskym tímom Villeneuve d'Ascq Lille Métropole 68:60.

Napriek tomu v súťaži končia, potrebovalo na postup do semifinále vyhrať o 17 bodov, keďže v prvom zápase pred tromi dňami vo Francúzsku prehrali 42:58.

Polčas o šesť bodov

Slovenský majster musel pred vlastným publikom doháňať 16-bodové manko z utorňajšieho zápasu v Lille. Košičanky vstúpili do zápasu ideálne a rýchlo sa dostali do vedenia 7:2.

Po sérii chýb v obrane však o tento náskok prišli a v 4. minúte už prehrávali 7:11.

Zverenky Maroša Kováčika sa však nevzdávali a vedenie získali späť. Trojka Oblakovej v 6. minúte znamenala skóre 15:11.

V úvode druhej štvrtiny Johnsonová upravila na 26:19, no v nasledujúcich minútach hostky vyrovnali skóre. Po prvom polčase viedol domáci tím o šesť bodov - 36:30.

Bojovali, ale náskok bol priveľký

Zaplnená Angels aréna hnala vpred domáci tím, ktorý sa snažil o kľúčový 16-bodový náskok. V tretej štvrtine nielenže nezvýšil vedenie, ale po viacerých nepresných pokusoch nechal francúzsky tím znížiť na rozdiel jediného bodu - 48:47.

Malý basketbalový zázrak sa napokon v štvrtej štvrtine nekonal. V 32. minúte Košičanky už prehrávali 47:50 a proti rozumne hrajúcemu francúzskemu družstvu sa predsadzovali len veľmi ťažko.

Domáce hráčky síce v štvrtej časti potešili divákov niekoľkými trojkami, minútu a pol pred koncom viedli o desať bodov, ale napokon zvíťazili iba o nepostupových osem bodov.

Hlasy po zápase

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "Sklamanie je silné slovo, ale ja osobne som od tejto sezóny čakal oveľa viac. Môj prvotný plán bol postúpiť z piateho miesta v skupine Európskej ligy, čo sme splnili. Nemyslel som si však, že tak ľahko pustíme štvrťfinále. Čo sme predviedli vo Francúzsku, stalo sa nám osudným, prehra o 16 bodov, to bolo veľa, teraz môžeme hľadať tritisíc výhovoriek. Nemôžem povedať, že dnes baby nechceli a nedreli. Išli na doraz, ale nedalo sa. Keby nastúpila Zuzka Žirková, možno by to bolo iné. V Lille ju doslova umlátili a dnes nemohla hrať. Rozhodcovia pískali niečo úplne iné vo Francúzsku a u nás."

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): "Škoda tohto zápasu. Boli tam tri momenty, keď sme to mohli zlomiť vo svoj prospech tak, aby sme mohli pomýšľať na postup. Bolo to vtedy, keď sme v prvom polčase dvakrát viedli o 8 bodov, mali sme otvorené strely a nepremenili sme ich. V tretej štvrtine sme tiež boli vpredu o 8 bodov a nezvládli sme situáciu 2 na 1. Ak by to bolo o 10 bodov, súper by bol pod oveľa väčším tlakom. Hrali sme bez Žirkovej v úzkej rotácii a všetky hráčky s výnimkou Jurčenkovej, ktorá vybuchla, bojovali, dreli, ale nepodarilo sa. Ak by to bolo o 12-13 bodov. Mohlo to byť o jednej šťastnej strele... Takto sa lúčime, ale odovzdali sme maximum."

Romana Stehlíková (krídelníčka Good Angels Košice): "Odovzdali sme všetko, bojovali sme do poslednej sekundy, ale nestačilo to. Prvý polčas bol ešte z našej strany opatrnejší, ten pravý tranz prišiel až po prestávke, ale už bolo neskoro. Túto sériu sme neprehrali dnes, ale vo Francúzsku."

Žofia Hruščáková: "Nesplnili sme cieľ, ktorý sme si pred sezónou dali. Je to sklamanie. Dnes sme na palubovke nechali všetko, no vonku sme nemali prehrať o 16 bodov. Ťažko sa potom hrá s vedomím, že musíte vyhrať o 17. Robili sme čo sme mohli, no nešlo to."

Štatistika

Good Angels Košice - Villeneuve d'Ascq Lille Métropole 68:60 (36:30)

prvý zápas 42:58, do semifinále postúpilo Lille

Zostava a body Good Angels: Oblaková 10, Hruščáková 8, Langhorneová 8, Bálintová 6, Kupčíková 3 (Johnsonová 17, Stehlíková 16, Jurčenková 0)

Najviac bodov Lille: Mahoneyová 14, Amantová 13, Aubertová 12, TH: 24/19 - 21/19, trojky: 5 - 3, os. chyby: 24:28, 2 000 divákov.