Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Good Angels hrajú v Ružomberku druhý zápas o titul

Dnes druhý duel. Výhodu domáceho prostredia bude mať Ružomberok. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 16. apr 2014 o 00:00

Nastupujú s vedomím, že v prípade víťazstva by mali na budúcu stredu v Infiniti aréne majstrovský mečbal.

V Ružomberku dnes pokračuje finálová séria basketbalovej extraligy žien. Tím Good Angels Košice prvý zápas o titul na domácej palubovke vyhral. Na druhé stretnutie nastupujú žlto–modré s vedomím, že v prípade víťazstva by mali na budúci týždeň v stredu v Infiniti aréne majstrovský mečbal.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice vedú vo finálovej sérii nad Ružomberkom na zápasy 1:0. Vstup do bojov o extraligový primát zverenkyne trénerov Kováčika a Jankoviča zvládli. Po vyrovnanom prvom polčase zvíťazili 74:57 a spravili tak prvý krok na ceste za jedenástym majstrovským titulom v sérii.

Dnes môže spraviť obhajca druhý krok, no v Ružomberku mu súper isto nič zadarmo nedaruje.

Očakáva vyrovnané stretnutie

„V Ružomberku sa hrá stále ťažko, nieto v extraligovom finále. Súper bude súboj vnímať ako svoju poslednú šancu zabojovať o titul. Očakávam vyrovnané stretnutie, myslím, že rozhodovať sa bude až v samom závere,“ hovorí prezident Good Angels Košice Róbert Jano pred druhým súbojom série o zlato.

Priemerný výkon nestačí

V domácom prostredí to bola v sobotu do polčasu rovnocenná partia. Po 20. minútach bol v Infiniti aréne stav nerozhodný 33:33. Iba priemerný výkon na „Ružu“ nestačí.

„Každá hráčka je dôležitá a každá bude musieť podať výkon na hranici možností. Iba tak môžeme u súpera vyhrať. Som rád, že v prvom stretnutí každá jedna z báb odviedla svoje. Bol to príjemný pohľad, keď mladé hráčky ako Hruščáková, Bálintová, Kiššová strávili na ihrisku slušné minúty a prispeli k víťaznému vstupu do série,“ uviedol prezident klubu.

Priestor aj pre mladšie hráčky

Tréneri Good Angels majú k dispozícii iba deväť hráčok. Po Eurolige sa rady žlto–modrých okresali o tri legionárky, ale na oslabenia v závere sezóny si už v Košiciach zvykli.

„Nestalo sa nám to po prvý raz. Na začiatku sezóny nám tak isto chýbali hráčky a mali sme pritom veľmi dobrý štart. Je tu teda priestor aj pre mladšie hráčky, aby ukázali, že patria do tímu,“ podotkol Róbert Jano, ktorý verí, že po Veľkej noci sa bude na budúci týždeň v stredu v Košiciach hrať posledný duel sezóny.

„Hráčky sebe, ale aj všetkým nám môžu dať v Ružomberku ten najkrajší darček. Víťazstvo by nám určite veľmi spríjemnilo sviatky. No a potom na budúci týždeň by sme doma mohli dať zlatú bodku za sezónou.“

Súvisiace články