Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Good Angels dnes hrajú o postup v Bourges

Žofia Hruščáková. Verí, že Košičanky sa dnes dočkajú víťazstva v Bourges. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 18. mar 2014 o 23:00

Dnes večer čaká basketbalistky Good Angels Košice najdôležitejší a najťažší zápas tejto sezóny.

V Eurolige ide nášmu majstrovi o postup do Final Eight. Ak si chcú žlto–modré účasť na finálovom turnaji v Jekaterinburgu po roku zopakovať, musia po prvý raz v histórii vyhrať v Bourges. V play-off je na stretnutia stav nerozhodný 1:1, rozhodne sa dnes v súboji, ktorý sa vo Francúzsku začína o 20.30 h.

KOŠICE. Prvý zápas vyhrali doma Bourges 59:51, v piatok potom v Steel Aréne zvíťazili basketbalistky Good Angels 61:54.

O tom, kto si zahrá na turnaji Final Eight, sa rozhodne na francúzskej pôde. Košičanky doposiaľ v Eurolige v Bourges nikdy nevyhrali. S týmto súperom sa stretli dvanásťkrát, obe víťazstvá slovenského majstra sa však zrodili v Košiciach.

V domácej odvete mali žlto–modré nôž na krku. Súboj v Steel Aréne zvládli veľmi dobre a po výhre o sedem bodov si vynútili rozhodujúci duel.

„Išlo nám o všetko. Vedeli sme, že buď si vybojujeme tretí zápas, alebo po prehre máme koniec euroligovej sezóny. Išli sme do toho s veľkým odhodlaním, so srdcom a vyšlo to,“ spokojná bola po druhom súboji pivotka Good Angels Žofia Hruščáková.

„Mozog tímu Bourges je Dumercová. V Steel Aréne sme ju pokryli. Spravilo veľa, že sme ju ubránili a tadiaľ vedie cesta k úspechu aj vo Francúzsku.“

Za tri týždne tretí raz do Francúzska

Tretíkrát v tejto euroligovej sezóne sa košické basketbalistky presúvali do Bourges. Prehrali tam 26. februára aj 11. marca. Vlastne na pre nich dobre známom ihrisku prehrali zakaždým.

„Tú cestu do Bourges fakt poznáme. V krátkom časovom slede, za tri týždne tri razy mierime na toto miesto. Ale verím, že teraz pôjdeme domov v oveľa lepšej nálade,“ zaželala si Hruščáková. Žofia vie, že ak všetky hráčky pridajú ruku k dielu, tak aj vo Francúzsku sa dá vyhrať.

„Ak tam každý nechá kúsok svojho ja, tak môžu vyjsť aj veľké veci. Doma to tak bolo. Ak budeme bojovať, rozdáme sa, vyjde to. Chceme hrať tak, aby sme si po zápase mohli povedať, že sme do toho dali všetko.“

Rada by si zopakovala cestu do Jekaterinburgu

Po roku by sa Košičanky rady opäť vybrali do Jekaterinburgu, kde sa uskutoční záverečný turnaj Euroligy. Hruščáková už jeho atmosféru pozná.

„Vlani som bola na finálovom turnaji, hoci v podstate ako lavičková hráčka. Rada by som si zopakovala cestu do Jekaterinburgu. Ale to musíme zvládnuť kľúčový zápas sezóny. Tréner nám stále prízvukuje, aký dôležitý je začiatok zápasu. A tak isto úvod tretej štvrtiny. Doma sme tieto pasáže zvládli a ak to zopakujeme, máme reálnu šancu postúpiť.“

Osipovovú roky sledovala v televízii

Hruščáková dostáva svoju porciu minút. Aj v Steel Aréne odohrala naposledy vyše sedemnásť minút. Tréneri Kováčik a Jankovič zapojili do hry štyri pivotky.

„Pod košom sme sa posilnili. Na poslednú chvíľu prišla do tímu Irina Osipovová. A to je tak skúsená hráčka. Roky som ruskú reprezentantku sledovala iba v televízii, som strašne rada, že dnes som s ňou v tíme a aj na ihrisku. Sme tu teraz štyri pivotky. Tréner to strieda a pod kôš tak prichádza viac energie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.