Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Good Angels dnes čaká Jekaterinburg

Náročný zápas v Rusku. V Jekaterinburgu sa hráčky Good Angels zapotia. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 4. feb 2014 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice dnes narazia na najlepší tím starého kontinentu.

V Rusku ich čaká vystúpenie v A-skupine Euroligy proti Jekaterinburgu. Na úspech náš majster pomýšľať nemôže. Skôr na to, aby uhral prijateľný výsledok. Doteraz sa nikdy nestalo, aby Košičanky cestovali na euroligové stretnutie s osmičkou hráčok a aj medzi nimi sú viaceré so zdravotnými problémami.

KOŠICE. V novembri Jekaterinburg v Košiciach takmer zakopol. V Steel Aréne pred takmer osemtisícovou kulisou sa po prvom polčase črtalo veľké prekvapenie. Žlto–modré viedli o 15 bodov, nakoniec aktuálnemu víťazovi Euroligy poľahli 68:72.

Dnes je však náš majster v celkom inom rozpoložení. Do Ruska cestovalo iba osem hráčok a ambície sú podstatne striedmejšie ako v poslednom vzájomnom súboji.

„Jasné, že do každého zápasu idete s tým, že by ste radi vyhrali. Uvedomujeme si však, kde sme momentálne my a kde náš súper. Chceme odohrať čo najlepší zápas a neprehrať obrovským rozdielom,“ povedal nám asistent trénera basketbalistiek Good Angels Košice Peter Jankovič.

Do Ruska iba osem hráčok

Do Ruska cestovalo iba osem hráčok. A to má americká rozohrávačka Perkinsová problémy s kolenom, rovnako aj Krivačevičová. Zranená je Janoščíková a Piersonová sa vracia do USA. Stoplo ju koleno, v druhej polovici týždňa príde do tímu iná americká pivotka Kizerová.

„Dve – tri dievčatá budú musieť nastúpiť so sebazaprením. Aj hráčky vedia, že je to zlé, že nám chýbajú už aj hráčky na striedanie, ale ja verím, že baby zabojujú.“

Ide aj o skóre

Doma sa Košičanky Jekaterinburgu nezľakli. Vedia, že v jeho radoch je veľa kvality. Koniec koncov Parkerová to ukázala, keď dala v Steel Aréne 35 bodov.

„U nás to bol mimoriadne kvalitný zápas. Poznáme súpera, je to taký výber sveta. Sme však v ťažkej situácii. Určite sa nemôžeme pustiť do otvorenej partie. To by bolo všetko jasné po prvej štvrtine. Musíme hru kúskovať, nepripustiť strelecké preteky. Ide nám totiž aj o skóre, ktoré sa bude brať do úvahy po skončení základnej časti. Hru by sme mali čo najviac prerušovať, v našom súčasnom stave, keď nemáme ani hráčky na striedanie by bolo hádam aj desať oddychových časov na štvrtinu málo,“ dodal Peter Jankovič.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.