Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Good Angels cieľ splnili, ale za finálovým snom nevykročili

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
SITA|Publikované 12. mar 2016 o 09:08

Tréner Kováčik po vypadnutí vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA nechcel hovoriť o prípadnej rezignácii.

Tréner Maroš Kováčik po vypadnutí vo štvrťfinále Európskeho pohára FIBA nechcel hovoriť o prípadnej rezignácii.

KOŠICE. Koniec sezóny na európskych palubovkách prišiel pre slovenského šampióna Good Angels Košice skôr ako sa očakávalo a mal trpkú príchuť.

Košičanky v odvetnom zápase štvrťfinále EP FIBA proti Lille Métropole robili, čo mohli, ale 16-bodové manko z prvého súboja pod francúzskymi košmi nezmazali.

Za bojovnosť, odhodlanie a srdce si 8-bodové víťazstvo 68:60 a potlesk divákov v Angels Aréne zaslúžili, nie však postup do semifinále.

Mrzel výkon rozhodcov v Lille

"Hráčky bojovali, viackrát chýbalo máličko, aby to bolo o 12 - 13 bodov v náš prospech a potom o jednej šťastnej strele. Dnešné Pyrrhovo víťazstvo nám v konečnom dôsledku nič neprinieslo. Ak by sme takto bojovali a hrali vo Francúzsku, neprehrali by sme tam o 16 bodov. Treba zablahoželať súperovi k postupu, v dvojzápase bol o niečo lepší," priznal tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik.

Na druhej strane nezabudol pripomenúť, že ho mrzí výkon rozhodcov, ktorí pískali v porovnaní so súbojom vo Villeneuve d'Ascq až príliš úzkostlivo.

"V posudzovaní rozhodcami bol veľký problém. Aj komisár odvetného zápasu mi v rozhovore priznal, že v Lille rozhodcovia pustili veľa kontaktov, tam sa fauly nepískali. My sme tam mali 2 trestné hody za polčas a oni u nás 12. To je obrovský nepomer. Ak ponechali tvrdú hru vo Francúzsku, mali to urobiť aj v odvete. Samozrejme, nechcem povedať, že arbitri rozhodli tento dvojzápas. To určite nie, ale rozdiel v pískaní bol zjavný," neodpustil si Kováčik.

Jendrichovský: Rezignácia Kováčika? Nafúknutá bublina

Tréner košických "anjelok" bol po 16-bodovej prehre a bezprecedentne zlom výkone vo Francúzsku veľmi nahnevaný a pred médiami v stredu uviedol, že ak hráčky pod jeho vedením nepostúpia do semifinále EP FIBA, zváži ponúknuť svoju rezignáciu.

Postup sa nepodaril, ale košický tréner bol už v piatok večer vo vyjadreniach obozretnejší.

"Nechcem robiť unáhlené rozhodnutia pod emóciami krátko po zápase. V najbližších dňoch sa stretneme s generálnym manažérom a budeme debatovať o ďalších možnostiach," uviedol Kováčik.

Generálny manažér Daniel Jendrichovský sa pousmial pri zmienke, či nezvažuje odvolanie trénera.

"Nie som v pozícii, aby som ho vyhadzoval alebo na neho kričal. Je to celé nafúknutá bublina. Samozrejme, nie som spokojný s tým, ako bolo družstvo pripravené a vedené v prvom štvrťfinálovom zápase, ale na druhej strane tréner urobil aj veľa dobrých zápasov," reagoval Jendrichovský.

Od sezóny chceli viac

Zároveň priznal, že na jednej strane sa splnil jeho plán postupu z euroligovej skupiny do Pohára FIBA, ale celkovo čakal viac ako stop po štvrťfinálovom dvojzápase.

"Nezakrývam, od tejto sezóny som čakal podstatne viac. Plán bol postúpiť z 5. miesta, čo sme splnili. Čo sme predviedli v Lille, bolo však pre nás osudným. Svojou nepripravenosťou sme si to celé prehrali, hoci v odvete sme išli na doraz. Chýbala Zuzka Žirková, Teja Oblaková po fantastickom začiatku urobila dva hlúpe fauly a tým nás pochovala... V Európe sme skončili a teraz to budeme mať ťažké aj doma. Žirková má výron, a zrejme nám bude istý čas chýbať, Kiššová pôjde na operáciu s kolenom a Američankám sa u nás práve skončila zmluva. Musíme sa skonsolidovať, aby sme dohrali túto sezónu," dodal Jendrichovský.

Tréner Kováčik na otázku, či jeho hráčky splnili predsezónne ambície v pohárovej Európe, zareagoval takto: "Hlavný cieľ bol postup do Európskeho pohára, čo sme zvládli. Ísť za finálovým snom sa nám už nepodarilo. Opakujem však, hráčky Lille boli lepšie, tak to teba brať," uzavrel Kováčik.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.