Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Good Angels čaká súboj o majstrovský titul

Dnes sa začína finále. Basketbalistky Good Angels sa doma stretnú s Ružomberkom. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 11. apr 2014 o 22:00

Tím Good Angels dnes o 18. hodine privíta v košickej Infiniti aréne rivala z Ružomberka.

V basketbalovej extralige žien sa dnes začína boj o slovenský titul. Desaťnásobný majster hostí o 18. hodine v košickej Infiniti aréne rivala z Ružomberka. Tím Good Angels v tejto sezóne v domácej najvyššej súťaži neprehral ani raz, je favoritom série a dnes chcú žlto–modré pod svojimi košmi spraviť prvý krok za obhajobou prvenstva.

KOŠICE. Boj o extraligový primát v basketbalovej extralige žien dnes štartuje v Košiciach. Vo finále sa stretnú už tradiční súperi Good Angels a Ružomberok. Košický klub má za sebou desať zlatých sezón v rade a tak zaútočí na jedenásty titul.

„Po minulom roku vieme, že séria o titul s Ružomberkom nebude len povinnou jazdou. Výkony nášho súpera v semifinále naznačujú, že to k nám neprídu len odohrať. Z diváckeho hľadiska je to jedna z najzaujímavejších sérií za ostatné roky. Rivalita je obrovská. Priaznivec basketbalu sa môže len tešiť,“ hovorí generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Zvládnu extraligu bez prehry?

Košičanky v tejto sezóne v extralige ani raz neprehrali. Zakaždým si poradili aj s Ružomberkom (75:38, 75:71). A v tomto trende by radi pokračovali.

„Bolo by pekné nemať po extraligovej sezóne na konte ani jediný čierny bod za prehru. Kľúčom je úspešný vstup do série. To by nám vytvorilo istú pozíciu a potom v stredu v Ružomberku nás čaká naozaj horúca pôda. Ak chceme ťažkú sezónu skončiť výsledkom 3:0, tak tieto stretnutia potrebujeme zvládnuť,“ povedal D. Jendrichovský.

Tréneri Kováčik a Jankovič budú mať k dispozícii iba deväť hráčok. Ruska Osipovová a Američanka Perkinsová skončili v Good Angels už po vypadnutí v Eurolige a klub sa pred dvoma týždňami rozlúčil aj so Švédkou Abdiovou.

Termínový posun kvôli divákom

Séria štartuje dnes v Košiciach. Pokračovať bude v stredu v Ružomberku. Pôvode sa mal tretí duel uskutočniť na budúci týždeň v sobotu v Infiniti aréne, ale po dohode aktérov ho presunuli až na stredu 23. apríla.

„Tretí duel, ktorý môže byť aj posledným v sérii mal byť pôvodne na Bielu sobotu. Z hľadiska divákov a partnerov to nie je rozumný dátum, tak sme sa dohodli na posunutí. Nešlo nám o to, aby sme mali čím skôr po sezóne, ale aby sme maximálne vyšli v ústrety fanúšikom,“ dodal generálny manažér Good Angels.

Finálový program

12. 4. 2014 (sobota): Good Angels – Ružomberok (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
16. 4. 2014 (streda): Ružomberok – Good Angels (ŠH Koniareň, 17.30 hod.)
23. 4. 2014 (streda): Good Angels – Ružomberok (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
27. 4. 2014 (nedeľa): Ružomberok – Good Angels (ŠH Koniareň, 17.00 hod.)
30. 4. 2014 (streda): Good Angels – Ružomberok (Infiniti aréna, 18.00 hod.)

tt

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.