Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Good Angels čaká kľúčový súboj s Gospičom

Košická lavička. Bude mať dnes po zápase s Gospičom dobrú náladu? (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 13. dec 2011 o 23:00

V kalendárnom roku 2011 odohrajú basketbalistky Good Angels Košice v Eurolige už len jediné stretnutie. Dnes o 17. hodine sa náš majster stretne v Infiniti aréne s chorvátskym tímom Gospič Croatia Osiguranje.

Proti sebe nastúpia tabuľkoví susedia. Košiciam patrí v tabuľke C– skupiny po deviatich kolách piata priečka s piatimi výhrami, Gospič je šiesty, zatiaľ zvíťazil v štyroch stretnutiach.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels už v tomto ročníku Euroligy našli recept na Gospič. V Chorvátsku Košičanky vyhrali 91:76.

Výborné stretnutie vtedy odohralo najmä trio Bojovičová 22 bodov, Kupčíková 19, McCrayová 16 bodov. V Gospiči to bolo najmä o ofenzívnom poňatí hry u oboch strán. Taký basketbal sa divákom ráta. Ako to však bude dnes od 17. hodiny v Infiniti aréne?

„Každopádne by sme sa nechceli spoliehať len na útok. Naša hra je založená na dobrej defenzíve. Takže by sme neboli radi, keby sa to zvrhlo na strelecké preteky,“ podotkol asistent trénera Good Angels Košice Maroš Kováčik, hoci by pristal, keby sa opakovala košická úspešnosť streľby zo stretnutia v Gospiči.

Skvelé útočné doskakovanie

V Eurolige, čo sa týka útočného doskakovania, niet úspešnejšieho tímu ako Good Angels. Z tejto činnosti sa stala silná zbraň nášho majstra.

„Teší nás, že v útočnom doskoku sa nám až prekvapujúco dobre darí, ale nespoliehame sa vyslovene na to doskakovanie. Čo sa týka úspešnosti streľby, tak tam to nie je podľa našich predstáv, ale kompenzovali sme to práve doskokom a potom sme mali viac možností opakovane zakončovať.“

Naposledy Košičanky vyhrali v Španielsku nad klubom Rivas Ecópolis Madrid, a to hráčkam dodalo viac sebavedomia.

„V Španielsku sme dosiahli cenné víťazstvo, a to by sa malo prejaviť na našej psychike pozitívne. Také stretnutie ako to v Madride dodá aj veľa energie,“ presvedčený je Maroš Kováčik.

Ústrednou postavou Američanka McBrideová

Hru chorvátskeho klubu v Košiciach poznajú. Vedia, že Gospič je zameraný viac na útok. V súťaži sa postupne rozohráva a z posledných štyroch stretnutí vyhral tri.

Chorvátsky majster ťaží z kolektívnej hry. Ústrednou postavou je však americká rozohrávačka Julie McBrideová. V prvom vzájomnom zápase zaznamenala 22 bodov.

Okrem nej sú v tíme ďalšie legionárky - Martina Doverová a Eva Kompletová, obe zo Slovinska, Kelisha Keanová z Kanady.

Gospič už teraz namútil v Eurolige viac vody ako v minulosti. Lebo zatiaľ čo v predchádzajúcich dvoch ročníkoch vyhral spolu trikrát, v tejto sezóne má už na konte štyri výhry. A poškuľuje po jednom z piatich postupových miest.

Bilancia Good Angels je v C-skupine doposiaľ pozitívna - päť víťazstiev a štyri prehry. Klubu chýba k spokojnosti ešte jedna výhra v tomto kalendárnom roku.

„Určite chceme toto stretnutie dotiahnuť do víťazného konca. Ja som v Eurolige prvý rok, neviem to porovnať s inými sezónami, ale verím, že v silách tohto družstva je Gospič zdolať a vylepšiť si tak pozíciu v našej skupine,“ hovorí Maroš Kováčik, ktorý verí, že aj tentoraz zaberie košická lavička.

Lebo tá už niekoľkokrát prispela výrazne k euroligovej výhre. V Košiciach totiž hra nestojí na jednej či dvoch hráčkach. „Máme širší káder, spoliehame sa aj na to, že zaberú i striedajúce hráčky. To sú niekedy zlomové momenty.“Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.