Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gonzalez strelecky exceloval a ďakoval divákom

Podkošový súboj. Iskra Svit zlomila odpor Handlovej v záverečnej štvrtine. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 8. dec 2016 o 10:19

Podtatranci zastavili negatívnu sériu štyroch prehier v sérii.

SVIT. Reprezentant Portorika Javier Gonzalez potiahol Iskru Svit k dôležitému víťazstvu v domácom zápase Slovenskej basketbalovej ligy proti Handlovej.

Podtatranci zastavili negatívnu sériu štyroch prehier v sérii. V sobotu ich čaká ďalší dôležitý súboj na domácej palubovke proti bratislavskej Karlovke.

V úvodnej štvrtine si medvede vypracovali mierny náskok, ktorý však v druhej desaťminútovke stratili. Druhý polčas bol vzácne vyrovnaný, rozhodujúci trhák sa Podtatrancom podaril až v záverečných minútach.

„Handlová nie je súper, s ktorým budeme jednoducho vyhrávať. Majú skúsený tím, čo sa dnes prejavilo. Ich hráči majú na ihrisku obrovský prehľad a často nás vykombinovali do jednoduchého zakončenia. Stále sa učíme, preto som rád, že sme to zvládli. Súper výborne čítal našu obranu a snažil sa ju trestať. Hoci sme sa trápili, teší ma, že sme našli kľúč k víťazstvu,“ uviedol po víťazstve 83:74 tréner Svitu Michal Madzin.

Tešia ho zlepšujúce sa výkony nového rozohrávača Gonzaleza.

„Pozitívne je, že Gonzalez podal opäť o level lepší výkon ako v predchádzajúcich zápasoch. Nie je to ale o jednotlivcoch, ale o tom ako pracuje celý tím. Trošku mi vadilo, že sme sa dnes neobetovali jeden za druhého,“ doplnil Madzin.

Energia z publika im pomáha

Javier Gonzalez stojí pred neľahkou úlohou. Nahradiť Američana Erica Palma, ktorý bol v tíme jasným lídrom, nebude vôbec jednoduché. Proti Handlovej sa portorický rozohrávač blysol 24 bodmi, 6 doskokmi a 2 asistenciami.

„Po štyroch prehrách v rade so silnými tímami sme dnes potrebovali toto víťazstvo. Je pre nás veľmi dôležité. Handlová má skúsený tím, vedeli sme, že to nebude ľahké. Teší nás, že sme ich v závere zlomili. Ja si stále zvykám na nový tím, od zápasu k zápasu je to lepšie. Ďakujem našim fanúšikom, ktorí sú fantastickí. Špeciálne pre náš mladý tím je energia z publika nesmierne dôležitá,“ zdôraznil tvorca hry Iskry Svit Javier Gonzalez.

Cvetkovič: Rozhodli hlúpe maličkosti

Baníci z Handlovej dlho pomýšľali vo Svite na víťazstvo. Záver však nezvládli podľa svojich predstáv.

„Takmer 33 minút sme hrali veľmi dobre. V posledných siedmich minútach sme stratili kontrolu nad hrou. Dovolili sme domácim doskoky, v ktorých sme dovtedy dominovali. V obrane sme zmäkli a Svit to využil na získanie rozhodujúceho náskoku. V útoku sme tiež stratili istotu. Gratulujem Svitu k víťazstvu, zaslúžil si ho. Musíme na to rýchlo zabudnúť, čakajú nás ďalšie dôležité zápasy. Rozhodli hlúpe maličkosti, z ktorých sa musíme poučiť, aby sa neopakovali,“ povedal tréner MBK Handlová Marko Cvetkovič.

Spokojný nebol po zápase ani odchovanec Svitu Peter Sedmák.

„V prvom polčase sme ako-tak hrali svoju hru. V druhom každý jeden z nás urobil nejakú chybu, ktorá nás napokon stála víťazstvo. Aj ja som pozahadzoval spod koša niekoľko pozícií, ktoré som mohol premeniť. Nedodržali sme veci, na ktorých sme sa dohodli. Dlho to bol vyrovnaný zápas, no rozhodli naše chyby, ktoré sme na konci urobili. Pozitívne je aspoň to, že sme hrali celkom solídnu obranu,“ konštatoval skúsený pivot Handlovej.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.