Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Góly stále nepadajú, vicemajster je v psychickej kríze

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 22:00

L. Mikuláš/Košice - Do skončenia prvej šestiny hokejovej ST extraligy ostáva odohrať ešte piatkové 9. kolo, ale už dnes je jasné, že hráči HC Košice

na ňu v dobrom spomínať nebudú. Vo včerajšom stretnutí na ľade Liptovského Mikuláša opäť nevyhrali, hoci v riadnom čase remizovali 2:2, hneď v 15. sekunde predĺženia inkasovali z hokejky Plevu, a tak nedoviezli z Liptova ani bod. V tabuľke im patrí už predposledná 9. priečka, horšie ako vicemajster je na tom iba extraligový nováčik z Nitry.

"V Mikuláši to bol priemerný hokej, v prvej tretine sme si vytvorili dostatok šancí na to, aby sme sa od súpera odpútali aspoň na dva góly, ale nepodarilo sa, absentoval väčší dôraz. V druhej časti sme sa zamerali na obranu a vyrážali sme do kontier, ktoré sme nezúžitkovali. V tretej tretine chýbalo väššie nasadenie, viac striel, príležitostí sme si už veľa nevytvorili. V pätnástej sekunde predĺženia sme dostali gól, takže zase sme zo súperovho ľadu nedoviezli bod. Mrzí nás to, lebo sme nepodali dobrý výkon," zhrnul priebeh stretnutia na Liptove tréner HC Róbert Spišák. Východniari potrebovali v Mikuláši zapnúť, o to viac na zamyslenie sú slová košického kormidelníka o priemernom zápase a nedostatočnom nasadení. "Prvá tretina ešte znesie kritériá, ale kŕč z predchádzajúcich nevýrazných výsledkov nám zväzoval ruky. Absentuje psychická odolnosť hráčov, musíme sa s tým vysporiadať. Práve v takýchto stretnutiach musia ukázať, že sme lepším tímom."

Košické mužstvo jednoducho nedáva góly, s priemerom dva góly na zápas ťažko môže byť napriek solídnej defenzívnej činnosti úspešné. Útočníkom to nepadá, kolektív je momentálne v psychickej kríze. "Po stretnutí v Mikuláši sa dá pripustiť, že je to tak. Mali sme aj smolu, lebo v druhej tretine sme za stavu 2:1 pre nás nastreluili žrdku, inak mohlo byť o našom víťazstve rozhodnuté. Pod vplyvom nervozity to už potom nešlo a to poznačilo ďalší priebeh duelu." V modro-bielom tábore teraz musia urputne rozmýšľať, ako prebudiť strelcov, iná cesta k úspechu nevedie. "Máme hráčov, ktorí by tie góly mohli strieľať. Pasujeme sa s tým, no niekedy sa od nás odkloní aj potrebné športové šťastie. Hráči sú vedení ku jednoduchosti v koncovke, ale riešia tieto situácie chaoticky."

Košičania v momentálnej situácii potrebujú ako soľ aspoň dve víťazstvá za sebou s patričným počtom gólov, aby sa mohli odraziť a hodiť neúspešný vstup do súťaže za hlavu. "Vyžrebovanie prvej šestiny nebolo ideálne, hrali sme viac stretnutí na ľade súperov. Teraz sa to obráti, čakajú nás tri zápasy na domácom štadióne a ja verím, že v nich zaberieme a podarí sa nám napodobniť Slovan z minulej sezóny. Ten tiež začal ligu takto podobne a potom sa vyšplhal až na špicu. Extraliga je totiž dlhodobá súťaž, zatiaľ je odohraných len niekoľko kôl. potrebujeme výraznejšie víťazstvo, ktoré by bolo dopingom do ďalších súbojov," uzavrel R. Spišák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.