Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Góly prišli po zmene strán

Srbský stopér I. Djokovič sa ukázal v dobrom svetle. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 20. jan 2010 o 23:00

Corgoňligoví futbalisti MFK Košice včera odohrali svoj prvý prípravný zápasv tomto roku. Na umelej tráve na Užhorodskej ulici zdolali druholigové Humenné 2:0 (0:0).

KOŠICE.

Tréner MFK Goran Milojevič dal v oboch polčasoch možnosť dvom rozličným jedenástkam. Legionári dostali príležitosť v prvom dejstve. V dobrom svetle sa ukázali stopér Ivan Djokovič i defenzívny záložník Jan Gerrit Pérez Stoeten. Košičanom vyšiel úvod II. polčasu. Po Serečinovom rohu Hovančík na dvakrát poslal z päťky loptu za chrbát poľského brankára 1. HFC Widenku. Po hodine hry zohrial uzimenú hŕstku divákov Kamil Karaš. Po jeho parádnej strele z 18 m, skončila lopta v ľavej šibenici. Humenčania si veľa šancí nevypracovali, naopak, domáci mohli zvýšiť, no šance Stoetena, Nováka, Milinkoviča, či mladíkov Škutku, Gála-Andrezlyho, Karaša a Serečina zostali nevyužité. Humenský kormidelník Joezf Valkučák po hodine hry postupne poslal na ihrisko poltucet nových hráčov.

ŠTATISTIKA

MFK Košice - 1. HFC Humenné 2:0 (0:0)

Góly: 49. Hovančík, 61. Karaš. Rozhodoval: Eperješi. MFK - I. polčas: Lopez - Dobias, Djokovič, Cicman, Juhar - Kolbas, Vaščák, Stoeten, Milinkovič - Novák, Megias. MFK - II. polčas: Brudňak - Mik. Tóth, Džogan, Hovančík, Čonka - Viazanko, L. Janič, Karaš, Serečin - Škutku, Gál-Andrezly. 1. HFC: Widenka - Magáč, Marec, Berjanidze, Baránek - Jurov, Ovšianik, Ondira, Karafa - Sántos, Hamuľák. Striedali: brankár R. Bálint, Peter Šuľak, Pavol Šuľak, Chudina, Náster, Demčák.