Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Gólovú smršť nadelila Spišská Belá Levočanom po obrátke

Rozdielne polčasy. Spišská Belá rozstrieľala po obrátke Levoču 6:0. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 16. máj 2016 o 22:00

Zaujímavý priebeh malo stretnutie piatej ligy Podtatranskej v Spišskej Belej.

Domáci po bezgólovom prvom polčase nasúkali Levočanom v tom druhom poltucet.

SPIŠSKÁ BELÁ. Hostia sa držali do 46. minúty. Hneď v úvode druhého polčasu si strelil nešťastný vlastný gól Branislav Minďáš a potom sa to už na Levoču sypalo.

„Chýbalo nám veľa hráčov, lebo mali pracovné povinnosti. Vedeli sme, že hráme proti silnému súperovi, zamerali sme sa na defenzívu. V prvom polčase nám to vychádzalo, chlapci bojovali. Kľúčové bolo, že z prvej akcie domácich v druhom polčase sme dostali gól. Potom sa už rozpadla koncepcia našej hry. Veľkú vedu z toho ale nerobíme. Chceme dohrať súťaž, v Levoči nie je podpora futbalu. Veľa sa netrénuje,“ uviedol hrajúci tréner FK 05 Levoča Miroslav Dunčko.

Brankár potrebuje chytať

Beľania sa po obrátke rozbehli. V 77. minúte si za stavu 4:0 dovolili aj striedanie brankárov, keď jednotku tímu Maroša Dulebu nahradil Rastislav Tomala.

„V prvom polčase to bolo z našej strany dosť slabé. V kabíne sme si povedali, že musíme viac ožiť. Nakopol nás rýchly prvý gól a potom to už išlo. Pre mňa to bol dosť ťažký zápas, lebo zákrokov tam nebolo veľa. Bol som dosť nerozchytaný a súper to mohol využiť. Chalanov som ale podržal a potom pomohli oni mne. Za už rozhodnutého stavu som povedal nášmu kapitánovi, aby s trénerom dohodol výmenu brankárov. Chcel som, aby aj mladý gólman dostal šancu. Každý brankár, ktorý sa chce posúvať vyššie, potrebuje chytať,“ povedala opora MŠK Slavoj Spišská Belá Maroš Duleba.

Autor: Richard Hudeček

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.