Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Gólové preteky so smutným koncom pre Poprad

V lige končia predposlední. Popradskí futsalisti kľakli pred Humenným. (Autor: Peter Procházka)
Sportnet|Publikované 15. feb 2016 o 23:00

Bodka za premiérovou sezónou v 3b extralige futsalistom FC K_CORP Poprad podľa predstáv nevyšla. Divoká naháňačka 10. kola patrila Humennému.

POPRAD. Sobotňajšie záverečné vystúpenie ročníka sľubovalo pod Tatrami otvorenú partiu.

Taktické šachy zrušil v 3. minúte hosťujúci Mamaj. Z priameho kopu takmer roztrhol sieť. Domáci odpovedali okamžite Melekom. Následne vzal do rúk opraty Turek a čistým hetrikom medvede schladil – 1:4.

Do polčasu sa skóre menilo ešte trikrát. Najmä dvojnásobná spolupráca Kovalčíka s Melekom popradských divákov zahriala. Druhý menovaný trojitým zásahom napodobnil Tureka.

Mrzí trefa desať sekúnd pred sirénou. Mišenko zahral na husle Rušinovi a Humenné odchádzalo do šatne pokojnejšie.

„Nevyužívali sme šance a z brejkov sme dostávali góly. Chýbal nám kúsok šťastia,“ hodnotil priebeh kouč FC K_CORP Jozef Vernarec.

Pôsobivý comeback a deravá obrana

Druhé dejstvo načala mohutná salva Podtatrancov. Beller, Tropp a Kovalčík za sedem minút zápas otočili. O šesťdesiat sekúnd však už opäť viedlo Humenné.

Najprv Mamaj a hneď na to Komjaty trestali zaváhanie zadných radov domácich. V 31. minúte mohol chyby odčiniť Beller, no spálil dve superšance.

Platilo známe nedáš, dostaneš. Presadil sa Turek. Ďalšie pokračovanie iba prehĺbilo frustráciu medveďov. Päť minút pred koncom po spornom góle Opielu na 6:10 vzplanuli vášne.

„Emócie k futsalu patria. Samozrejme, musia mať určitú hranicu. Ak ale hráte a cítite sa ukrivdení, vypeníte viac, ako by ste mali,“ ozrejmí Vernarec.

Samotný záver priniesol ďalšie štyri presné zásahy, po dvoch na oboch stranách. Posledný popradský strelec uplynulého ročníka je Adrián Tropp.

„Čo z toho, že som dal dva góly, keď sme dostali dvanásť. Rozlúčku sme si takto nepredstavovali. Dnes sme vyhoreli v obrane, nepodržali nás ani brankári. Aj také zápasy sú,“ smútil jeden z vodcov medvedej svorky.

FC K_CORP POPRAD – ANGELS HUMENNÉ 8:12 (3:5)

góly PP: Melek 3, A. Tropp 2, Beller, Kovalčík, Rusnák.

1. MFK Bardejov 10 8 0 2 58:32 24
2. Angels Humenné 10 7 1 2 66:35 22
3. Grizzly Košice 10 6 1 3 47:37 19
4. Stará Ľubovňa 10 4 2 4 42:42 14
5. K_Corp Poprad 10 3 0 7 48:59 9
6. FK Prešov 10 0 0 10 28:82 0