Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Gólová prestrelka v derby pre Beľanov

Veľa osobných súbojov. O loptu bojujú domáci Depta a hosťujúci Tribula. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 25. sep 2016 o 09:24

Zaujímavý priebeh malo derby medzi Spišskou Belou a Veľkou Lomnicou.

SPIŠSKÁ BELÁ. Zaujímavý priebeh malo derby stretnutie piatej ligy Podtatranskej medzi domácou Spišskou Belou a Veľkou Lomnicou. Diváci videli až šesť gólov a víťazstvo Beľanov 4:2.

Prvý polčas patril hostiteľom. Keď v 51. minúte Alojz Dunka svojím druhým gólom v zápase zvyšoval už na 3:0, zdalo sa byť všetko jasné. Potom sa však o slovo prihlásil hosťujúci Peter Beller, ktorý v rozpätí dvoch minút dvoma gólmi zdramatizoval vývoj duelu.

V 68. minúte sa ukážkovo trafil z priameho kopu domáci kapitán Marek Barnáš, čím uzavrel skóre.

„Derby zápas po prvom polčase bol jednoznačne v našej réžii. V druhom polčase za stavu 3:0 po chybách v našej obrane sme postavili súpera na nohy a dovolili mu zápas zdramatizovať. Stalo sa to už vo viacerých zápasoch, že po našom pohodlnom náskoku sme dovolili súperovi využiť našu chvíľkovú nekoncentráciu. Musíme s tým niečo urobiť, pretože to nebolo po prvýkrát. Samozrejme, to potom ovplyvňuje výsledok, celkový obraz hry a samozrejme aj náš výkon. Hosťom z Veľkej Lomnice stačilo dnes málo a zo zápasu, v ktorom sme dominovali, urobili skoro drámu. Ale po našom peknom štvrtom góle sme opäť ovládli hru a zápas doviedli do zaslúženého víťazného konca. Naši chlapci si zaslúžia v dnešnom zápase pochvalu za predvedený výkon,“ povedal po derby zápase vedúci mužstva MŠK Slavoj Spišská Belá František Bukovina.

Lomničania nezvládli prvý polčas

Hostia z jasne sa vyvíjajúceho duelu dvoma zlepenými gólmi privolali drámu, no o lepší výsledok sa pripravili už nezvládnutým prvým polčasom.

„Prehrali sme si to v prvom polčase, v ktorom bol súper o trochu lepší. Utekal nám po krajoch a bolo cítiť, že naši obrancovia boli po chorobe. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom a nezaslúžili sme si prehrať o dva góly. Mrzí nás aj štvrtý inkasovaný gól, ktorý bol z kategórie lacných. Teší ma, že chlapci to ani za stavu 0:3 nezabalili a bojovali až do konca,“ skonštatoval tréner FK Veľká Lomnica Zoltán Kubat.

Cieľom jeho zverencov je pohybovať sa v pokojných vodách tabuľky.

„O postup sa v tejto súťaži nehrá, keďže Poprad B hrá svoju vlastnú „ligu“. Vypadnúť môžu až štyri tímy, naším cieľom je skončiť okolo ôsmeho miesta,“ doplnil kouč Veľkej Lomnice.

Autor: Richard Hudeček