Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Gólová prestrelka pre Kežmarčanov

Sportnet|Publikované 7. sep 2008 o 22:00

Rýchlo sa otriasli po vysokej piatkovej prehre (7:1) v Košiciach kežmarskí hokejisti a po výbornom výkone včera zdolali nepríjemného nováčika z

Banskej Bystrice na jeho ľade (4:5).

BANSKÁ BYSTRICA / KEŽMAROK. Bol to súboj ako na strelnici, ktorú oba celky odštartovali už v prvej tretine. V nej síce domáci viedli, ale hostia dvoma gólmi kontrovali. V druhej časti Bystričania v priebehu necelých troch minút troma zásahmi otočili z 1:2 na 4:2 a kežmarského brankára Klempu nahradil v 28. minúte maďarský reprezentant Budai. Ten zatiahol roletu a jeho spoluhráči ešte v prostrednej tretine skóre vyrovnali. V závere potom Škovirom rozhodli o cennom víťazstve.

Šťastný gól pomohol

"Zápas sme začali veľmi dobre, ale po piatich minútach sme sa nechali zbytočne vylučovať a domáci to ihneď využili. Našťatie rýchlo sa nám podarilo šťastným gólom vyrovnať," uviedol hosťujúci útočník Miloš Palovčík, autor spomínaného gólu na 1:1, ktorý naštartoval svoje mužstvo k ešte zlepšenému výkonu.

Zbytočné vylúčenia

Podtatrancov však najmä v druhej tretine pribrzdili časté vylúčenia a domáci v rozpätí od 26. do 28. minúty upravili z 1:2 na 4:2. "Vtedy to s nami nevyzeralo vôbec dobre. Našťastie, paradoxne, už druhýkrát v tomto zápase sme dali gól vo vlastnom oslabení, keď Miro Škovira dostal náš tím späť do zápasu," naznačil M. Palovčík. Onedlho potom vyrovnal mladý Svitana, ktorý pred sezónou prestúpil do Kežmarku z Popradu a v záverečnej tretine nerozhodol nikto iný ako nestarnúci Škovira.

Výborný Budai

"Do záverečnej tretiny sme išli so zámerom neinkasovať a nebyť zbytočne vylučovaní. Nemôže sa nám predsa stávať, že hráme toľko oslaboviek. Znova sme sa síce toho nevyvarovali podľa našich predstáv, ale našťastie sme aj zásluhou výborných zákrokov brankára Budaia najtesnejšie víťazstvo udržali až do konca. Sú to pre nás veľmi dôležité tri body, lebo Bystričania hrali dobre a potvrdili, že ich vôbec nemožno odpisovať," doplnil M. Palovčík, ktorý verí, že zajtra proti Martinu ich príde povzbudiť čo najviac domácich priaznivcov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.