Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Gólová kanonáda rezervy Popradu po obrátke

Rozdielne polčasy. Poprad B deklasoval Helcmanovce 5:0. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 9. sep 2012 o 22:00

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov sledovali diváci v Poprade-Veľkej, kde sa proti domácemu FK Poprad B postavil FK Slovan Helcmanovce.

Po bezgólovom prvom polčase deklasovali hostitelia svojho súpera po obrátke 5:0.

POPRAD. Hostia pricestovali pod Tatry bez svojho hrajúceho trénera Štefana Škarbeka, ktorý mal študijné povinnosti.

V nasledujúcom zápase by už ale nemal chýbať v zostave Helcmanoviec.

„V prvom polčase sme hrali celkom dobre. Dodržiavali sme taktiku vychádzať zo zabezpečenej obrany, čo sa nám darilo. Po inkasovanom prvom góle v druhom polčase sa to ale doslova rozsypalo. Domáci boli lepší a zaslúžene vyhrali,“ konštatoval predseda FK Slovan Helcmanovce Jaroslav Pisko.

Domáci potešili svojich priaznivcov až po zmene strán, keď zaznamenali päť presných zásahov. Všetko to naštartoval v úvode druhého polčasu exportnou ďalekonosnou strelou Eduard Janoščík.

„V úvode zápasu všetci hráči vládzu a pamätajú si, čo im tréner nakáže. Je preto dôležité, ak je súper disponovanejší, ustáť to. Nám sa v prvom polčase síce nepodarilo zlomiť odpor súpera, no minimálne sa nám podarilo obrať ho o sily, ktoré mu potom v druhom polčase chýbali. Tam už bolo evidentné, že sme mali navrch fyzicky i herne,“ povedal tréner Popradu B Ján Chmura.

Domácich upokojil parádny gól Janoščíka z 30 metrov. „Bol ako cez kopirák z minulého týždňa v Jaklovciach. Odbremenil nás, spadol z nás tlak, uvoľnili sa reťaze a potom to už išlo aj ostatným hráčom. Spoluhráči si Eda doberali, že odkiaľ vyťahuje takéto exportné góly a on im opäť ukázal, že to naozaj vie. Verím, že v nasledujúcom zápase nadviažeme na vydarený druhý polčas z tohto súboja,“ dodal Chmura.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.