Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gólman Rodák opäť uspel pri penalte

Sportnet|Publikované 28. okt 2008 o 23:00

I napriek enormnému nasadeniu sa Veľkým Kapušanom podarilo gólmana Štítnika K.T. prekonať iba raz. Štítničania sa vrátili na Gemer bez bodu, ale

prílišná snaha domácich mala za následok zranenie troch hráčov zo základného kádra.

ŠTÍTNIK. Domáci začali s prehnaným nasadením a hráčov hostí pri osobných súbojoch nešetrili. Kým hostia útočili iba sporadicky, domáci sa častejšie dostávali na dostrel hosťujúcej brány. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo zo strany Hudáka a Molnára, ale gólman hostí mužstvo neraz podržal. Po polhodine hry mali domáci po faule Čižmára na Dožického výhodu penalty, ale Rodák strelu v podaní faulovaného hráča domácich nohou reflexívne stačil vyraziť.

Pre zranenia trojnásobné striedanie

"Na tvrdosť a agresivitu zo strany domácich doplatil najprv po desiatich minútach hry Bábeľa, ktorému v zápale boja lakťom zasadil úder do nosa Dožický a o niekoľko minút neskôr musel striedať. Následne bol v šestnástke faulovaný Terebessim prenikajúci Juhász a o chvíľu nasledoval Bábeľu na lavičku. Jeho zranenie je oveľa vážnejšia a po pondelňajšom ošetrení v nemocnici dostal na nohu sádru a pravdepodobne bude absentovať niekoľko týždňov. Po vyradení najlepšieho zakončovateľa sme zápas dohrávali citeľne oslabení, čo sa prejavilo v bezzubom zakončovaní našich akcií. Do tretice Vašky kopačkou viditeľne opečiatkoval lýtkový sval na Vargovej nohe a po prestávke aj on pre zranenie odstúpil," priblížil vedúci mužstva Baník Štítnik K.T. Ilko Minčev.

Za jedinú hrúbku pykali

Odstúpenie kľúčových hráčov výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh stretnutia. Po prestávke Rodák ešte úspešne likvidoval dorážku Molnára, ale v 58. min., keď až dvaja hráči domácich ostali nepokrytí v šestnástke, kapituloval. Jeden z domácich útočníkov takmer z bránkovej čiary vrátil loptu pred nabiehajúceho Hudáka a ten po umiestnenej krížnej strele k tyči skóroval. Ako sa neskôr ukázalo gól z kopačky najlepšieho strelca rozhodol o domácom víťazstve. V poslednej minúte zahrávali hostia priamy kop Milošom Gallom, keď sa už aj Rodák vysunul do súperovej šestnástky. Gólman Hrabčák však strelu pokryl.

Podávajú protest

"Domáci zvíťazili zaslúžene, ale mrzí predovšetkým zranenie trojice našich hráčov. I keď protest už výsledok nezmení i napriek tomu máme ťažké srdce na rozhodcu Čonku, ktorý v 19. min. po faule Terebessiho na Juhásza v šestnástke loptu vytiahol mimo pokutového územia a nariadil namiesto penalty priamy kop. V závere ukázal, že bude nastavovať štyri minúty, ale naviac sa hralo iba desať sekúnd," konštatoval Ilko Minčev. I napriek prehre si futbalisti Štítnika K.T. udržali kontakt s čelom tabuľky a v poslednom jesennom kole sa predstavia pred domácim publikom, keď v sobotu so začiatkom o 16.00 hod. hostia Turňu. V prípade jarnej predohrávky privítajú o týždeň v odvete Buzicu.

FAKTY

n Veľké Kapušany - Štítnik K.T. 1:0 ( 0:0) G: Hudák, ŽK: Lizák, Molnár - Čižmár, Juhász, D. Fatľa, R: Čonka, D: 200, Štítnik K.T.: Rodák - Zdechovan, Varga, Bábeľa, Konček, Čižmár, Fecko, Mészner, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Juhász, striedali Vrškovi, T. Leng, D. Fatľa

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.