Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Woods je doma v dobrej nálade, hovoria po návšteve jeho kolegovia

Tiger Woods. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. apr 2021 o 11:11

Aký je zdravotný stav známeho golfistu?

AUGUSTA. Americký golfista Tiger Woods pokračuje v rehabilitácii po vážnych zraneniach, ktoré utrpel pri februárovej autonehode.

Podľa jeho kolegov a rivalov z golfového prostredia sa zdravotný stav pätnásťnásobného víťaza major turnajov postupne zlepšuje, no Woods im bude veľmi chýbať, keď sa vo štvrtok začne v Auguste turnaj Masters.

Tiger Woods a jeho auto po nehode vo februári 2021. (Autor: TASR/AP)

"Minulý týždeň som ho niekoľkokrát videl. Aj v piatok ráno sme si esemeskovali, písal mi, že sa začína do toho pomaly dostávať. Je mu veľmi ľúto, že nebude môcť byť tu s nami. Nás to rovnako mrzí," prezradil Justin Thomas.

Ten podobne ako Rory McIlroy navštívil Woodsa v jeho dome na Floride, kam slávneho golfistu prepustili v minulý mesiac z nemocnice.

"Bolo fajn ho zbadať v dobrej nálade. Keď som na záberoch videl vrak auta, myslel som si, že bude v nemocnici aspoň šesť mesiacov. V skutočnosti je na tom oveľa lepšie," citovala McIlroya agentúra AFP.

Štyridsaťpäťročný Woods nabúral 23. februára v Los Angeles o 7:12 h ráno a bol jediným účastníkom nehody. Stala sa blízko štvrtí Rolling Hills Estates a Rancho Palos Verdes.

S početnými zraneniami nohy ho odviezli do nemocnice, kde podstúpil náročnú operáciu. Golfista si údajne nehodu nepamätá.

Súvisiace články