Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Gól Sekeru, víťazstvo Haláka

Sportnet|Publikované 22. dec 2008 o 00:00

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Buffala Andrej Sekera strelil svoj prvý gól v aktuálnej sezóne NHL. Dvadsaťdvaročný rodák z Bojníc strelou

zápästím prekonal krajana v bránke Montrealu Jaroslava Haláka, ale po sobotňajšom zápase sa napokon radovali domáci, ktorí zdolali Sabres 4:3 po predĺžení. V bohatom programe sobotňajších zápasov sa bodovo presadili aj ďalší traja Slováci. Po jednej asistencii si do štatistík pripísali Miroslav Šatan, Boris Valábik a Michal Handzuš.

Piatok:

New Jersey - Ottawa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Góly: 1. Gionta (Martin, Eliáš), 15. Oduya (Parise, Eliáš), 40. Eliáš (Zajac, Parise), 53. Zajac (Langenbrunner, Parise), 55. Eliáš (Parise, Martin) - 29. Ruutu (Kelly, Phillips).

Buffalo - Los Angeles 5:0 (1:0. 2:0, 2:0). Góly: 17. D. Roy, 23. Mair (Butler, Vanek), 27. MacArthur (Stafford, D. Roy), 44. Stafford (D. Roy, Pominville, Jason), 55. Ellis (Peters).

Minnesota - New York Islanders 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Góly: 40. Veilleux (Sheppard, Miettinen), 45. Gillies (Boogaard, Kolanos), 53. M. Koivu (K. Johnsson), 55. Bouchard (Pouliot, Schultz) - 24. Park (Weight, Streit).

Calgary - Chicago 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1). Góly: 7. Bourque (Iginla, Conroy), 29. Moss (Bourque) - 22. Bolland (Ladd, Campbell), 27. Kane (Barker, Campbell), 61. Keith (Toews, Seabrook).

Edmonton - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1). Góly: 47. Brodziak (Stortini, VIŠŇOVSKÝ), 54. Cole (Pouliot, Gagner) - 20. R. Niedermayer (S. Niedermayer), 31. Perry (B. Ryan, Getzlaf), rozhodujúci samost. nájazd premenil Perry.

Sobota:

Boston - Carolina 4:2 (0:1, 1:0, 3:1). Góly: 28. Savard (Kessel, Lucic), 44. Krejčí (Sobotka, Hnidy), 52. Sh.Thornton, 60. Yelle (Axelsson) - 5. Pitkänen (Brind´Amour, Corvo), 56. Ray Whitney (Brind´Amour, Walker).

Philadelphia - Washington 7:1 (1:0, 2:0, 4:1). Góly: 5. Lupul (Hartnell, Carle), 36. J. Carter (Lupul, Alberts), 37. J. Carter (Coburn, Knuble), 45. Hartnell (Lupul), 48. Hartnell (Carle, Timonen), 50. Gagne (J. Carter, Timonen), 57. Hartnell (Lupul, J. Carter) - 46. Laich (Fleischmann).

Montreal - Buffalo 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0). Goly: 26. S. Kosticyn (Markov, Tanguay), 44. Tanguay (Hamrlík), 56. S. Kosticyn (Kovalev), 65. Kovalev (Markov, D'Agostini) - 10. D. Roy (Numminen, Butler), 36. MacArthur (Pominville, Špaček), 54. SEKERA (MacArthur, Numminen).

Ottawa - Dallas 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0). Góly: 2. Alfredsson (I. Zubov, Kuba), 24. Vermette (Foligno, Fisher), 32. Spezza (Kuba, Gerber), 42. Picard (Phillips, Foligno), 64. J. Smith (Fisher, Heatley) - 20. Niskanen (Ribeiro, Sydor), 28. B. Richards, 30. Petersen (L. Wilson, Janik), 55. L. Eriksson (B. Richards, Niskanen).

Pittsburgh - Toronto 3:7 (1:3, 0:2, 2:2). Góly: 10. Malkin (Eaton, ŠATAN), 41. Sýkora (Malkin, Letang), 58. Sýkora (Goligoski) - 8. D. Moore (Kubina, T. Kaberle), 12. Jer. Williams (J. Blake, T. Kaberle), 13. Frogren (Antropov, Stajan), 29. Hagman, 37. Kubina (Antropov, T. Kaberle), 46. Ponikarovskij (Stajan), 49. Antropov (Ponikarovskij, Sifers).

Atlanta - Tampa Bay 4:3 (3:2, 0:0, 1:1). Góly: 1. Viač. Kozlov, 16. Perrin (VALÁBIK, Jas. Williams), 19. T. White (Little, Kovaľčuk), 45. Crabb (Boulton, Slater) - 4. St. Louis (Malone, Recchi), 9. Hall (J. Jokinen, Craig), 58. St. Louis (Lecavalier, Stamkos).

Detroit - Los Angeles 6:4 (2:2, 1:1, 3:1). Góly: 9. Daciuk (Holmström, B. Stuart), 13. Lilja (Daciuk), 39. Samuelsson (Lidström), 57. Hudler (Filpulla, Lidström), 59. Cleary (Hudler, B. Stuart), 60. Draper (Franzen, Lidström) - 2. Lewis, 13. Frolov (HANDZUŠ, Simmonds), 39. Calder (Stoll, D. Brown), 43. D. Brown (Stoll, Calder).

Nashville - New York Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). Gól: 7. Fiddler (Erat, Peverley).

Phoenix - Columbus 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Góly: 31. Reinprecht (Doan, Klee), 47. Boedker.

Vancouver - Chicago 1:3 (1:0, 0:1, 0:2). Góly: 4. D. Sedin (Hansen, H. Sedin) - 23. Kane (Ladd, Versteeg), 47. Sharp (Toews, Barker), 60. Toews (C. Adams).

St. Louis - Minnesota 4:2 (2:1, 0:0, 2:1). Góly: 2. Berglund (Janssen, B. Jackman), 11. Backes (Polak, Woywitka), 43. Polak (Boyes, Tkachuk), 60. McClement (Tkachuk, Steen) - 6. Schultz (Brunette, M. Koivu), 43. Bouchard (Miettinen).

San Jose - New York Rangers 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). Góly: 5. Boyle (J. Thornton, R. Blake), 5. Clowe (Cheechoo, Pavelski), 27. Marleau (J. Thornton, Setoguchi) 11. Žerdev, 30. Callahan (Dubinsky).

* * *

Kanadské bodovanie

1. Malkin (Pittsburgh)32154055

2. Crosby (Pittsburgh)32133346

3. Ovečkin (Washington)32202343

4. Parise (New Jersey)30182139

5. Kane (Chicago)31162339

6. Savard (Boston)32102939

7. Gagne (Philadelphia)31172138

8. Iginla (Calgary)33162238

9. Carter (Philadelphia)32241237

10. Marleau (San Jose)33172037

* * *

Slováci v NHL

1. Marián Hossa (Detroit)32171633

2. Šatan (Pittsburgh)32121224

3. Demitra (Vancouver)2310818

4. Chára (Boston)3261117

5. Handzuš (Los Angeles)337916

6. Ľ. Višňovský (Edmonton)3151116

7. Svatoš (Colorado)276713

8. Sekera (Buffalo)3311112

9. Meszároš (Tampa Bay)32099

10. Zedník (Florida)21358

11. Jurčina (Washington)34347

12. Kopecký (Detroit)32145

13. Gáborík (Minnesota)5213

14. Valábik (Atlanta)14033

15. Mihálik (Tampa Bay)2000

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)272,8289,89

Halák (Montreal)122,4491,64

* * *

Tabuľky NHL

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia:

1. New York Rangers362212296:9446

2. Philadelphia321886114:9742

3. New Jersey30189396:8039

4. Pittsburgh3217114109:9738

5. New York Islanders331020381:12023

Severovýchodná divízia:

1. Boston322354118:7450

2. Montreal32189596:8341

3. Buffalo331613494:9436

4. Toronto3213136101:11232

5. Ottawa311214573:8329

Juhovýchodná divízia:

1. Washington3420113108:10243

2. Carolina331513585:9935

3. Florida311413476:8532

4. Atlanta321117495:11726

5. Tampa Bay32716972:10123

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia:

1. Detroit322264119:9748

2. Chicago311867114:8243

3. Nashville321613384:9235

4. Columbus331415489:10032

5. St. Louis321316393:10829

Severozápadná divízia:

1. Calgary331811497:9940

2. Vancouver331812399:8639

3. Minnesota321614284:7434

4. Colorado321615188:9333

5. Edmonton311414383:9631

Pacifická divízia:

1. San Jose332643116:8055

2. Anaheim331812394:9039

3. Phoenix331613486:9136

4. Los Angeles331314687:9832

5. Dallas321314590:11331

Súvisiace články