Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Gól im podlomil nohy, znervózneli a zápas dohrali v kŕči

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Košice Hráči 1. FC Košice zohrali I. polčas veľmi dobre, len ho nedokázali zúžitkovať i do gólovej podoby. Po zmene strán však nepochopiteľne

"odišli" z ihriska a aktivitu ponúkli hosťujúcim hráčom. Tých nebolo treba dvakrát núkať a ústretový krok využili na vyrovnanie a na získanie prvého bodu vonku.

"Do tohto zápasu sme nastupovali úplne ináč, ako pred tým, čoho výsledkom bol gól už v 3. minúte. Hneď sme na to chceli streliť druhý gól, aby sme ich dali do kolien, no nepodarilo sa nám to, hoci šance sme mali. Súper vyrovnal hru a neustále hrozil brejkami, čo v druhom polčase potvrdil i vyrovnávajúcim gólom," vrátil sa k zápasu M. Obšitník (na obr. vpravo s loptou). Sám si nevedel vysvetliť, prečo jeho tím nepokračoval vo výbornom výkone z I. polčasu i po prestávke. "Gól padol po zhode náhod. Po štandardke hlavičkoval Kozák, do ruky obrancu Dubnice. Keď už rozhodca neodpískal penaltu, mal odpískať roh. Neurobil tak, Dubničania rozohrali akciu, v strede poľa im odpískal faul, pričom hostia rýchlo rozohrali akciu 20 metrov od miesta priestupku. Kým sme sa zorganizovali, nik z obrancov nešiel proti tomu, ktorý vystrelil. To nám podlomilo nohy, vkradla sa do mužstva nervozita a záver sme odohrali v kŕči. V závere sme už len nakopávali lopty." Tesne pred koncom však mal gól na kopačke i M. Obšitník, no jeho delovka presvišťala okolo žrde Kováčovej brány. "Chýbalo možno 20 centimetrov a lopta by skončila v bráne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.